מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  פניות יזומות לחברות ומעסיקים

פניות יזומות לחברות ומעסיקים : לא בהכרח ירייה באפלה

רוב מחפשי העבודה שמעו על כך שאין טעם לפנות ישירות לחברות ולמעסיקים כי מדובר על בזבוז זמן. דבר זה אינו בהכרח נכון. התחילו לקרוא.

פנייה ישירה אל חברות

אם שמעתם מחברים ואנשי מקצוע כי אין טעם לפנות בצורה ישירה אל חברה או מעסיק וזאת משום שאלו עובדים בצורה מסודרת ויש להם את המבנה המוגדר שלהם לגיוס כוח אדם לחברה, קרוב לוודאי שהחברים שלכם לא בהכרח צודקים. חשוב לקחת בחשבון כי נכון להיום יש מאות ולפעמים אלפים ששולחים את קורות החיים שלהם לחברות ומעסיקים שונים, הפקידות ורכזות כוח האדם הן אלו שמסננות אותם ופעמים רבות קורות החיים אינם מגיעים לשולחן המעסיק. יש מעסיקים שיעריכו אדם שפונה אליהם ישירות, גם אם הם ינתבו אותו אל רכז הגיוס של החברה.

היכרות בדרך לא קונבנציונאלית

תעוזה היא חלק בלתי נפרד ממציאת אותה משרה בה מעוניינים. פעמים רבות עריכת היכרות טלפונית או הגעה אל המקום תגרום למנהל או לרכזת גיוס כוח אדם לזכור אתכם ולהתרשם מ "החוצפה" הישראלית שלכם אם לטובה או אם לרעה. יש לקחת בחשבון כי אנשים שמחליטים לבצע צעד זה לוקחים סיכון, אך פעמים רבות הסיכון משתלם יותר מאשר תחרות וירטואלית בכמות גדולה של אנשים שמתחרים על אותה משרה. בנוסף, פנייה ישירה אל חברות על מנת לברר אם הן מציעות משרות יכולה רק לתרום. אם פונים אל רכזת כוח האדם של החברה היא תוכל להתרשם מכם, לעדכן אתכם במשרות הרלוונטיות שמציעה החברה, איזו חברת השמה או כוח אדם מייצגת את החברה ועוד.

לסיכום, פניות יזומות לחברות וכן למעסיקים היא אמנם לקיחת סיכון מסוים, אך פעמים רבות היא זו שתעזור לכם למצוא את אותה משרה מיוחלת בה אתם מעוניינים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן