מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  לפנות לחברות באופן ייזום לצורך חיפוש עבודה - תתפלאו עד כמה זה אפקטיבי

לפנות לחברות באופן ייזום לצורך חיפוש עבודה - תתפלאו עד כמה זה אפקטיבי

אנשים רבים אשר מחפשים עבודה פונים ישר לאסטרטגיה הפשוטה והקלה ביותר – חיפוש עבודה באמצעות האתרים השונים. זוהי דרך מאוד נוחה ופאסיבית לחפש עבודה חדשה. אתם יושבים בבית, בניחותא, ומקבלים מידי כמה שעות אימיילים עם משרות חדשות. לרוב, אינכם נוהגים לשנות את קורות החיים שלכם בהתאם למשרה, ואתם פשוט לוחצים על "שלח קורות חיים למשרה".

נחשו מה? 95% אחוז ממחפשי העבודה האחרים עושים בדיוק את זה. האם חשבתם פעם מה קורה לקורות החיים שלכם לאחר שלחצתם על כפתור השליחה? ובכן, מה שקורה הוא שהמעסיק האומלל אשר פירסם מודעה באחד מאתרי האינטרנט הגדולים לחיפוש עבודה, מקבל תוך מספר דקות מאות קורות חיים. המזכירה שלו, אשר עוברת על קורות החיים, מצליחה לקרוא אולי 20 קורות חיים, מתוכם היא בוחרת שניים או שלושה לראיון פרונטלי. כלומר, הסיכויים בשיטה זו הם כמעט אפסיים.

אם אתם באמת רוצים למצוא עבודה, עליכם להתאמץ קצת יותר, ולחשוב על תהליך חיפוש העבודה בעצמו בתור עבודה במשרה מלאה.

היו אקטיביים!

הדרך היעילה ביותר היא לפנות באופן יזום לחברות ולהציע את מועמדותכם. כיום קל מאוד למצוא את כתובת האימייל של אחראי כוח האדם בחברה. אפילו אם החברה לא פירסמה משרה חדשה, חשוב מאוד כי תשלחו לאחראי כוח האדם את קורות החיים שלכם המותאמים לעיסוק הכללי של החברה, ולא פחות חשוב – מכתב מקדים.

מכתב מקדים – אולי הדבר החשוב ביותר

במכתב המקדים שאנחנו ממליצים לצרף לכל שליחה אקטיבית של קורות חיים, עליכם לספר על עצמכם בקצרה ולציין מדוע אתם מעוניינים במשרה בחברה הזו. ספרו כי אתם מכירים את החברה, מתחברים לערכים וליעדים שלה, וסכמו כי מאוד תשמחו להיפגש עם נציגי החברה באופן פרונטלי.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן