מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  חיפוש עבודה באינטרנט: שפרו את הנוכחות החברתית שלכם לקראת 2015

חיפוש עבודה באינטרנט: שפרו את הנוכחות החברתית שלכם לקראת 2015

שוק העבודה כיום שונה באופן מהותי מהמצב לפני עשור. כיום, רוב גיוס העובדים של רוב החברות במשק נעשה באמצעות האינטרנט. ניתן כיום למצוא עובדים חדשים באמצעות האינטרנט, לבדוק את מצבם התעסוקתי של עובדים אחרים באמצעות האינטרנט, לבדוק את העבר של המועמדים לעבודה, ולקבל המלצות עליהם. לכן, אם אתם מחפשים עבודה, חשוב מאוד כי תשפרו את הנוכחות החברתית שלכם ברשת. בואו ונראה כיצד תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם למצוא עבודה חדשה באמצעות מספר צעדים קלים ופשוטים.

פתחו חשבונות חברתיים

אם עדיין אין לכם חשבונות בפייסבוק ובלינקדין עשו זאת כבר עכשיו. חשוב מאוד להקפיד על פרופיל אמיתי, אשר שם דגש רב על היותכם מועמדים לעבודה. כלומר, פרסמו תמונה מכובדת, כתבו תוכן מרשים ואמיתי (ולא קללות, נאצות וכדומה), ונסו להתחבר לכמה שיותר אנשים. שימו דגש מיוחד על רשת לינקדין. זוהי רשת ליצירת קשרים מקצועיים, ומומלץ כי תצרו כמה שיותר קשרים עם אנשים בתחום העיסוק שלכם. זה יכול להשתלם לכם מאוד בהמשך.

שמרו על קורקטיות, כבוד ורושם חיובי

זכרו, כל מה שאתם עושים ברשתות החבריות, יישמר באינטרנט לעד. אם השתכרתם במסיבה, אל תעלו את התמונות לחשבון הפייסבוק שלכם, כי זה לא בדיוק מי שהמעסיקים הפוטנציאליים שלכם מחפשים. כמו כן, נסו להימנע עד כמה שניתן מכתיבת תוכן פוליטי, תוכן נאצה, תוכן של שנאה, תוכן של גינויים, ולמעשה – כל תוכן אשר יכול להתפרש באופן שלילי על ידי מגייסים פוטנציאליים.

מה כן לעשות?

חשוב כי תמלאו את העמודים שלכם בתוכן מעניין, בדגש על תחום העיסוק שלכם, על האהבה שלכם לעבודה ולעיסוק שלכם, ועל ההנאה שלכם מן העבודה. נסו להצטייר כאנשים חיוביים שטוב להם בחיים. זה בהחלט יעזור לכם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן