מאמרים  »  ראיון עבודה  »  מה כדאי לדעת על החברה והתפקיד לפני ראיון עבודה

מה כדאי לדעת על החברה והתפקיד לפני ראיון עבודה

אם הוזמנתם לראיון עבודה חשוב מאוד להתכונן אליו. יש אנשים רבים שאומרים שהם מעוניינים להראות את הצד האמיתי והיומיומי שלהם ולכן הם אינם מעוניינים להתכונן לראיון עבודה. דבר זה יכול להסתבר כטעות אחד גדולה. הדברים החשובים כהכנה לראיון עבודה, במאמר זה, התחילו לקרוא

רושם ראשוני

אין מה לעשות. אנשים מתרשמים מהמראה החיצוני של אנשים אחרים, מהביגוד שלהם, מרמת הטיפוח, מהג'סטות ומרמת הביטחון אותה הם מפגינים. לכן, חשוב מאוד להגיע אל ראיון עבודה לבושים בהתאם לקוד הלבוש של המשרה. אם למשל מדובר על משרה ניהולית, ג'ינס וטי שירט עם מוקסינים שאיתם אתם הולכים לחוף, לא יענו על קוד הלבוש המקובל. כאן חשוב מאוד לבוא מחויטים או בלבוש ספורט אלגנט. בנוסף, יש להפגין רמת ניקיון וטיפוח מינימאליים.

הכנה מוקדמת לראיון- בררו על מקום העבודה

יש להגיע למקום העבודה מוכנים. כלומר, יש להוציא מגוגל כל פיסת מידע על החברה. מקריאת דף האודות שלה ועד כתבות מסקרנות על הצלחותיה, החלפת בעלים, שביעות רצון העובדים שלה ממנה, התנאים הנפלאים שהחברה מספקת לעובדים שלה, הפיתוחים וחידושים שלה בתחום בו היא עוסקת ועוד. בנוסף, תמיד נחמד לזכור מה שם המנכ"ל ואנשי המפתח. שיתוף במידע זה ירשים את המראיין מטעם החברה וכן יעזור לכם לדבר באותו קוד ובאותם מושגים הקשורים אל החברה ועל ידי כך להיות חלק ממנה עוד לפני שהודיעו לכם שהתקבלתם.

שכר ותנאים

תמיד יש לברר מהו השכר והתנאים הנהוגים באותה תקופה עבור המשרה אליה הגשתם מועמדות ואליה הוזמנתם לראיון. בנוסף, חשוב מאוד לקבוע סופית עם עצמכם מהו השכר ההתחלתי אותו אתם דורשים (רצוי לבחור בשכר ממוצע ולא גבוה מדי) ותנאים נלווים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן