מאמרים  »  טיפים נוספים  »  האם כדאי לעבוד בשכר נמוך כדי להשתפשף?

האם כדאי לעבוד בשכר נמוך כדי להשתפשף?

הרבה אנשים טוענים כי זה טבעי להתחיל מלמטה ללמוד את המקצוע בצורה מעשית ולאט לאט לסלול את הדרך למעלה. השאלה האמיתית היא האם דעה זו נכונה גם לגבי השנים האחרונות ולא רק ימי העבר. מאמר זה יעזור לכם להבין את היתרונות של עבודה בשכר נמוך על מנת לרכוש ניסיון במקצועות מסוימים.

לומדים לומדים ואז?

חשוב לקחת בחשבון כי אנשים רבים לומדים במכללות ומוסדות שונים להשכלה גבוהה בישראל. למרות העובדה שהם מסיימים לימודי תואר ראשון ובטוחים שמיד עם סיום לימודיהם הם יחטפו משערי האוניברסיטה או המכללה, המציאות מראה אחרת ופעמים רבות נוצר מצב בו הם יושבים חודשים רבים בבית תוך ניסיון להשיג עבודה ולאחר פרק זמן מסוים הם מתפשרים על עבודה שאינה קשורה לתחום לימודיהם וזאת על מנת להצליח לכלכל את עצמם. הבעיה כאן היא שאנשים אלו לא נקטו בפעולות הנכונות בעת חיפוש המשרה.

חיפוש עבודה ללא ניסיון

חיפוש עבודה ללא ניסיון יכול להיות מתסכל. אך אפשר גם אחרת. הדבר הראשון אותו חשוב לדעת הוא שפעמים רבות משתלם לעבוד פרק זמן מסוים בשכר נמוך וזאת על מנת לרכוש ניסיון באותו תחום אותו למדתם ולהמשיך לתפקידים בכירים יותר באותה חברה או לצאת לשוק התעסוקה עם רזומה בו מציינים ניסיון בתחום אותו למדתם ובו מעוניינים לעבוד. שכר נמוך הוא בסך הכל פשרה זמנית לכל אדם שמעוניין להגיע לשכר גבוה ואף לפתח קריירה.

איך מתחילים?

  1. קורות חיים- הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא לכתוב קורות חיים המתאימים לסוג המשרה בה מעוניינים.
  2. אתר הפצת קורות חיים- הצעד השני יהיה לאתר אתר אינטרנט שעיקרו הוא הפצה של קורות חיים גם לקהל יעד של סטודנטים ללא ניסיון שמעוניינים להשתלב בתחום לימודיהם גם בשכר נמוך תחילה. שליחת קורות החיים לכמה שיותר חברות במקביל יחסוך בזמן חיפוש, יגדיר את המטרה שלכם בצורה הברורה ביותר ולעיתים יפיק את המקסימום תוך מינימום זמן.
  3. בחירה- בשלב זה יחזרו אליכם חברות לקביעת ראיון. כאן כל שתצטרכו לעשות הוא לקרוא אודות החברה, להגיע להחלטה האם היא מתאימה לכם ולהתחיל לבנות את הקריירה שלכם.

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן