מאמרים  »  טיפים נוספים  »  החשיבות של הכרת טבלאות השכר בעבודה

החשיבות של הכרת טבלאות השכר בעבודה

החשיבות של הכרת טבלאות שכר בעבודה גדולה מאוד. למעשה, זוהי הדרך העיקרית בה יודעים מהו השכר הממוצע למועמדים בעלי וותק, השכלה וניסיון כשלכם.

השווי שלנו ושכר העבודה

אין דרך לברוח מהעובדה שהשווי שלנו בא לידי ביטוי בשכר אותו אנו מקבלים. אנשי מקצוע שסבורים כי הם שווים יותר מהשכר אותו הם מקבלים מחפשים לעיתים עבודה במקומות אחרים שמוכנים לשלם להם סכום מסוים או שנשארים באותו מקום עבודה, מתוסכלים. אם בעבר, לא הייתה לנו דרך לדעת כמה אנחנו שווים וההערכה הייתה מחברים אחרים במקצוע, כיום יש טבלאות שכר שנחלקות בהתאם לתחום, קטגוריה, וותק ופרמטרים נוספים ומספקים לכל אחד מידע אודות ממוצע השכר שמגיע לו. כך ניתן לדעת אם מקום עבודה אכן מציע בראיון עבודה את השכר שמגיע לאנשים עם הניסיון שלנו.

טבלאות שכר עבודה – כיצד הן בנויות?

  1. תחום – הדבר הראשון יהיה לוודא כי אתם מאתרים את אותה טבלת שכר שכוללת את תחום העיסוק שלכם.
  2. קטגוריה- כיוון שבכל תחום יש קטגוריות מקצועיות רבות, יש לאתר את הקטגוריה אליה אתם משתייכים. אם למשל מדובר על מחשבים, תוכלו לבחור תוכנה, חומרה, אינטרנט וכו'.
  3. תפקיד- בכל קטגוריה יופיעו תפקידים שונים והשכר שיפורסם לכל תפקיד יהיה בהתאם לשנות הוותק שלכם בתפקיד זה.
  4. ניסיון- טבלאות שכר מפרטות שכר גם לאנשים ללא ניסיון או לאנשים בעלי ניסיון התחלתי של 0-2 שנים.

מה ציפיות השכר שלכם?

אם בעבר, מקום העבודה הציג בתחילת הראיון את כל הקשור אל העבודה כולל שכר העבודה. כיום, מראיינים רבים שואלים את המועמדים לעבודה מה ציפיות השכר שלהם. אם בעבר, רוב האנשים לא הרגישו לא בנוח עם השאלה ורבים ענו תשובה מגומגמת שלא תמיד התאימה למציאות, כיום טבלאות השכר פתרו את העניין וניתן לבדוק קודם לראיון מה נהוג לשלם לאנשים בתחום שלכם עם שנות ניסיון מסוימות לתפקיד מסוים ובראיון להציג את השכר הממוצע שצוין בטבלת השכר.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן