מאמרים  »  טיפים נוספים  »  לעבוד בחברה גדולה או קטנה?

לעבוד בחברה גדולה או קטנה?

אנשים רבים מתלבטים האם לעבוד בחברה גדולה או קטנה. הם שמעו שחברה קטנה מעניקה יחס אישי לעובדים ולכן משתלם לעבוד בה. מצד שני, הם גם שמעו שחברות גדולות מציעות מגוון הטבות ויש להם גב כלכלי איתן ולכן כדאי לעבוד בהן. מאמר זה יעזור לכם להבין מהם היתרונות והחסרונות של עבודה בחברה גדולה או קטנה.

חברות גדולות- יתרונות וחסרונות

היתרונות של עבודה בחברה גדולה הם רבים, אך יש לקחת בחשבון שבדרך כלל תהליך הקבלה אל החברה הוא ארוך ומסורבל יותר. כיוון שבדרך כלל חברה גדולה היא גם חברה מוכרת עם בסיס כלכלי יציב, אנשים רבים מעוניינים לעבוד בה. דבר זה מוביל לכך שיש כמות גדולה מאוד של מועמדים על כל משרה והתחרות גדולה. למרות כל זאת חשוב לקחת בחשבון שבחברה גדולה יש יותר מחלקות ולכן גם יותר תפקידים ויותר סיכויים להתקדם מבחינת קריירה תעסוקתית. למרות כל זאת, פעמים רבות קבלה לעבודה בחברה גדולה משמע אי היכולות לשנות כללי התנהגות ודרישות מסוימות אותן החברה קבעה. בנוסף, מנהלי החברה מודעים לעובדה שיש הרבה מועמדים שמעוניינים באותה משרה ולכן העבודה היא תמיד תחת לחץ מסוים והאדם נדרש להוכיח את עצמו.

חברות קטנות- חסרונות ויתרונות

הרבה אנשים טוענים שהדילמה בין בחירת חברה קטנה לבין גדולה דומה מאוד לדילמה של בחירת חברת הייטק גדולה אל מול חברת סטארט אפ קטנה. הסיכונים גבוהים יותר. יש בהחלט מצב בו החברה תפשוט את הרגל או תציע לכם שכר נמוך יותר, אך מצד שני התחושה של עבודה בחברה קטנה היא תחושה משפחתית. פעמים רבות אנשים מצליחים להגיע להישגים טובים יותר בחברה קטנה.

לסיכום, אין קביעה מוחלטת לגבי כדאיות עבודה בחברה קטנה או גדולה. כל אחד צריך להחליט האם הוא מעדיף אווירה משפחתית ותומכת או שמא הוא מעדיף אפשרויות קידום נרחבות יותר.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן