מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  למה כדאי להפיץ קורות חיים?

למה כדאי להפיץ קורות חיים?

כל מחפש עבודה יאמר לכם כי שני הדברים החשובים ביותר בעת חיפוש משרה הם כתיבה מקצועית של קורות חיים המותאמים לסוג המשרה בה מעוניינים ופעולת הפצת קורות חיים לכמה שיותר מקורות בכמה שפחות זמן. מאמר זה יעזור לכם להבין מהי הפצת קורות חיים וכיצד ניתן לבצע פעולה זו בצורה היעילה ביותר.

הפצת קורות חיים עצמית

הפצת קורות חיים מיועדת לכל אדם שמעוניין למצוא משרה שהולמת את כישוריו או אותה משרה עליה חלם כל חייו. בהפצה עצמית, אותו אדם שמחפש משרה ישלח את קורות החיים שלו בעצמו לכל מיני חברות שדרכן הוא מעוניין למצוא עבודה ולחברות שתחום עיסוקן הוא התחום בו הוא מעוניין להשתלב. כאן מדובר על עבודה סיזיפית, שכן מדובר על עבודה עצמית של שליחת קורות חיים לכל מעסיק. בנוסף, כיוון שמדובר על תהליך הפצה שלוקח זמן רב, פעמים רבות אותו אדם מתעייף בקלות ומוצא את עצמו שולח רק את קורות החיים שלו רק למספר יעדים מדי יום. דבר שיכול להפוך את תהליך מציאת העבודה לתהליך ארוך ביותר ופעמים רבות גם לא יעיל.

הפצת קורות חיים מרוכזת

הדרך השנייה היא הפצת קורות חיים מרוכזת באזורים מסוימים לחברות שיכולות להציע בחמש תחומים שמעניינים את מחפש העבודה. בניגוד לדרך הקודמת, כאן מדובר על אתר ששולח את קורות החיים תוך מספר דקות לכל אותם חברות שרלוונטיות למחפש העבודה. היתרון של הפצה מרוכזת באינטרנט בהשוואה אל הפצה עצמית היא בזמן ההפצה, במספר החברות אליהם נשלחים קורות החיים ובעצם העובדה כי מדובר על תהליך חיפוש עבודה מהיר ביותר שנותן למחפש העבודה סיכוי טוב יותר להגיע אל ראיון העבודה ובסופו של דבר אל אותה משרה מיוחלת מאשר כל דרך אחרת בה הוא יבחר להפיץ את קורות החיים שלו.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן