מאמרים  »  חברות כ"א והשמה  »  מהי חברת כח אדם

מהי חברת כח אדם

כיום, מציאת עבודה בישראל אינה משימה פשוטה. עובדה זו הגדילה את הפופולאריות של חברות כח האדם, אשר מעניקות מספר שירותים חשובים לעובדים, או אפילו לאלה המחפשים להיכנס למעגל התעסוקה. מהם בדיוק המאפיינים של חברות מהסוג הזה?

קווים לדמותה של חברת כח אדם

חברת כח אדם, ברמה הכללית, היא חברה המתווכת בין עובדים לבין חברות שונות במשק, אשר מחפשות לאייש משרות מסוימות. מבחינה מעשית, חברת כח האדם נחשבת למעסיקתם הישירה של אלה שנמנים על המאגר שלה, ועימם יתקיימו יחסי עובד-מעביד (להבדיל ממקום התעסוקה בפועל).

השימוש בחברות כח אדם נחשב לנפוץ בכל קנה מידה, ולו מכיוון שיש בכך יתרונות משמעותיים לכל המעורבים. עבור המעסיק, החברה מסייעת באיתור המועמדים המתאימים ביותר לכל תפקיד, כשגם היעדר הצורך של המעסיק בהליכי גיוס ומיון חוסך עבורם זמן רב. מהצד של מחפשי העבודה, חברות כח האדם יכולות להציע שורה ארוכה של משרות רלוונטיות לכישורים שלהם, מה שעשוי להפוך את החיפושים לפשוטים הרבה יותר.

נקודה מרכזית נוספת היא שלצורך בחינת הכישורים של המועמד והרצונות שלו, מקפידות חברות כח אדם רבות לבצע איתו שורה של ראיונות אישיים, ואפילו מבדקים מסוגים שונים. הדבר מגדיל את הסיכויים למציאת המשרה המתאימה למחפש העבודה כמו כפפה ליד.

סוגייה מרכזית: משך זמן ההעסקה

חשוב להדגיש כי על פי התיקון לחוק העסקת עובדים על קבלני כוח אדם (2000), תקופת ההעסקה אצל חברת כח אדם עומד על שלושה חודשים לפחות, כשהמשך המקסימלי של כך הוא תשעה חודשים. לאחר פרק זמן זה, נדרש שהגוף במסגרתו עובד האדם יהפוך להיות המעסיק הישיר שלו, או לחילופין שעבודתו תופסק. זאת, אגב, להבדיל מחברות ההשמה הפועלות כיום, אשר נהוג לחשוב שמסייעות למציאת משרות ארוכות טווח עוד יותר.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן