מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  שדרוג קורות חיים

שדרוג קורות חיים

מצב זה הינו מוכר לרבים וטובים, אתה נמצא בתקופת חיפוש עבודה ושולח עשרות אם לא מאות קורות חיים כל שבוע אך אף מעסיק אינו מחזיר תשובה. יצא לך לשאול את עצמך מה הסיבה? התשובה לשאלה זו יכולה להיות לעיתים מורכבת ממספר אפשרויות שונות אך העיקרית שבהן הינה – התאמה למשרה. מטרת המאמר הינה הצגתך בתור המועמד המתאים למשרה ושדרוג קורות החיים הנוכחיים בעזרת פעולות בסיסיות נדרשות.

הבנת דרישות המשרה

אחד מהדברים הראשונים אותם תצטרך לעשות על מנת לשדרג את קורות החיים הוא להבין מה המשרה דורשת, וזאת על מנת להראות למעסיק שזה בדיוק הדברים בהם אנו מצטיינים. ישנם תחומים רבים והדרישות משתנות בין אחד לשני, אם ניקח לדוגמא את תחום המחשבים, בעת חיפוש משרה לתפקיד מתכנת המעסיק יחפש אצלך בקורות החיים את התכונות הבאות:

  • ניסיון עבר בעבודה עם שפות תכנות דומות.
  • קליטה מהירה ויכולת לימוד עצמי.
  • מחשבה יצירתית כדרך להתמודדות עם בעיות.
  • נכונות לעבוד שעות רבות מול מחשב.
אפשרות נוספת היא קריאת מודעות דרושים נוספות למשרה הספציפית על מנת לקבל מידע על התכונות הנדרשות ממועמדים.

התאמת קורות החיים לפי דרישות המשרה

בשלב השני לאחר הבנת דרישות המשרה והתחום נתחיל ליישם אותם בפועל בעת שדרוג קורות החיים, נתחיל מסינון כל האלמנטים הלא רלוונטיים, ניסיון תעסוקתי לא קשור וכו. לאחר מכן נגיע לשלב בו אנו מוסיפים את הנתונים אותם אנו מעוניינים להדגיש, לדוגמא: אם המשרה דורשת ניסיון עבר ספר בהרחבה ואפילו הבא דוגמאות לדברים שעשית, או לחילופין אם המשרה דורשת יכולות לימוד עצמי תוכל להוסיף בסעיף תחביבים את העובדה שאתה אוהב לקרוא וללמוד באינטרנט בזמנך הפנוי.

טיפים נוספים

היררכיה וסדר – קורות החיים יהוו את כרטיס הביקור שלך בפני המעסיק, חשוב לשמור על סדר נכון לפי קטגוריות וסעיפים על מנת ליצור רושם ראשוני חיובי.

שווק את עצמך - “אם אין אני לי מי לי" אומר הפתגם הידוע, היחיד שיודע מה אתה באמת שווה הוא אתה! המעסיק הפוטנציאלי איננו מכיר את יכולותיך ואם לא תספר עליהן הוא גם לא ידע. אם יש נושאים שאתה טוב בהם במיוחד הדגש אותם, אם יש דברים שחשוב להגיד ספר אותם.

בהצלחה!!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן