מאמרים  »  קריירה  »  טיפים לבחירת כיוון בקריירה

טיפים לבחירת כיוון בקריירה

כשהייתם קטנים, בוודאי חלמתם לעסוק במקצוע מסוים. אולם, כשהתבגרתם הבנתם שחלומות לחוד, ומציאות לחוד. עולם התעסוקה השתנה, תחומים חדשים נוספו, ואינכם בטוחים כלל לאיזה תחום אתם הכי מתאימים. הנה מספר טיפים בבחירת כיוון בקריירה, שיכולים להגדיל את סיכוייכם למצוא את המשרה האידיאלית עבורכם.

הגדירו את הכישורים שלכם

כיום, קשה למצוא הרבה אנשים שעובדים בדיוק במה שהם הכי אוהבים. לא פעם, מילת המפתח היא התפשרות, ומציאת המקצוע שפשוט הולם במידה הרבה ביותר את כישוריו של מחפש העבודה. כדי להגדיר מהם בדיוק אותם כישורים, נסו לעבור על מסלול החיים שלכם, לראות מה היו נקודות החוזקה שלכם, ועם מה הסתדרתם פחות. כמובן שניתן למצוא לא מעט דוגמאות לכך. אם הצטיינתם בבית הספר במתמטיקה, ייתכן שאתם נמנים על האנשים הריאליים, ואידיאלי עבורכם ללמוד ולעסוק בהנדסה. באם בצבא הייתם בתפקיד פיקודי והרגשתם שהוא מבטא את הפוטנציאל שלכם, דוגמא נוספת, ייתכן שעולם התעשיה והניהול קורא לכם.

בחנו את עולם התעסוקה

פעמים רבות, כשמחפשים אחר כיוון בקריירה, סורקים את הנעשה בתחום ברגע נתון: באם תחום ההייטק משגשג, לדוגמא, רבים יהיו מעוניינים לעסוק בו. זהו כיוון חשוב, אין ספק, אך נדרש להתבונן על תמונה רחבה ככל האפשר, ומגמות כלליות שלא רק חלות עכשיו – אלא על פי התחזיות, צפויות להתרחש בשנים הבאות. ההתבוננות צריכה להיות בעיקר לגבי הביקוש לעובדים במקצוע מסוים, והגמול שהמועסקים בו מקבלים על כך.

תמיד ניתן לעשות מבדקים

אפשרות אחרת העומדת בפני מחפשי הכיוון בקריירה שלהם היא להיעזר בכל אותם שירותים שנוצרו למטרה זו בדיוק. ניתן לעבור כיום מבחנים מסוגים שונים, הבאים לעמוד על יכולותיו של האדם, ובהתאם לכך להמליץ לו על תחומים מקצועיים הרלוונטיים עבורו. גם בכוחם של יועצי תעסוקה לסייע בכך, ואכן – הביקוש לבעלי מקצוע אלה עלה עם השנים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן