מאמרים  »  ראיון עבודה  »  3 דברים שכדאי לדעת על החברה לפני ראיון עבודה

3 דברים שכדאי לדעת על החברה לפני ראיון עבודה

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגיעים מוכנים אל ראיונות העבודה, דבר שמעלה את הסיכויים של קבלה למשרה באותה חברה שמציעה את המשרה. מאמר זה יעזור לכם להבין מהם שלושת הדברים שחשוב לברר על החברה טרם אתם מגיעים אליה לראיון עבודה.

גב כלכלי איתן- בירור ראשון

כל אחד מאיתנו מעוניין בביטחון תעסוקתי, אך רוב האנשים אינם מודעים לעובדה שהם יכולים לבחור לפנות לחברות שיכולות להבטיח להם בטחון זה. כל חברה נדרשת לשקיפות בכל הקשור אל הכנסותיה מדי שנה. כיוון שכל אחד מאיתנו יכולים לראות מידע זה, ההמלצה היא תמיד לברר עם מי יש לנו עסק. האם מדובר על חברה גדולה שמייצרת הכנסות יפות בשנים האחרונות, האם מדובר על חברה עם גב כלכלי איתן, האם לחברה יש חובות גדולים ועוד. בהתאם לכל אלו תוכלו להחליט האם מדובר על חברה יציבה כלכלית שיכולה להבטיח לכם משרה נחשקת בתנאים בהם אתם מעוניינים וברמת שכר גבוהה.

בירור אודות החברה- יצירת רושם

טרם ראיון עבודה חשוב לברר לגבי החברה שהזמינה אתכם לראיון. ההמלצה היא לברר מתי החברה הוקמה, מי הקים אותה, מה המוצרים והפטנט שהיא רשמה ונקודות דרך חשובות בכל הקשור אל היסטוריית החברה. ברגע בו תביעו עניין ותחלקו עם המראיין את העובדה שהקדשתם זמן וקראתם על החברה ומייסדיה ולכן אתם יודעים לאן הגעתם ומה אתם רוצים, תיצרו רושם חיובי של אנשים חכמים שמכינים את עצמם מראש ויודעים מה הם רוצים.

הכל על המחלקה והמשרה

אם אתם מעוניינים לעבודה במחלקה מסוימת של החברה ובתפקיד ספציפי, חשוב מאוד לברר האם מדובר על מחלקה נחשקת בחברה, מי עומד בראשה, על מה המחלקה אחראית, האם העובדים שלה מרוצים ומה הדברים אותם החברה דורשת מעובדיה. שליטה במידע זה יוביל להתעניינות מצידו של המראיין לגביכם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן