מאמרים  »  קריירה  »  4 דברים שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם בוחרים מסלול קריירה

4 דברים שאתם צריכים לשאול את עצמכם לפני שאתם בוחרים מסלול קריירה

יש מספר נקודות חשובות אותן כל אחד צריך לשאול את עצמו טרם הוא בוחר מסלול קריירה. שאלות אלו יכריעו במידה רבה את הבחירה שלו ויעזרו לו לחיות חיים נוחים יותר ומספקים יותר גם בעתיד. הבה נתחיל..

בחירת מסלול קריירה - מה אני אוהב?

הרבה אנשים סבורים שאהבה אינה קשורה לבחירת מסלול קריירה ולא צריך להיות רומנטיקנים לגבי העניין. הדבר החשוב שיש להבין הוא שאם לא תאהבו את התחום בו אתם בוחרים, יש בהחלט אפשרות שלא תשרדו בו לאורך זמן או שתעסקו במקצוע בו אתם לא אוהבים ותסבלו מדי יום ביומו את ההגעה לעבודה תוך ציפייה ארוכה לימי הפנסיה העליזים. אם אינכם מעוניינים במצב זה יש לבחור מסלול קריירה של תחום שמעניין אתכם ושבו אתם יכולים להפגין את היכולות והכישורים השונים שלכם.

מה תחום העיסוק הרלוונטי בעתיד

קריירה משמע בנייה מקצועית תעסוקתית לאורך זמן. בכדי שדבר זה יקרה יש לבחור בתחום שיהיה רלוונטי לשנים ארוכות. לכן, חשוב מאוד לפנות אל מומחים או לקרוא כתבות עדכניות בנוגע אל שוק התעסוקה ומקצועות העתיד. דבר זה יאפשר לכם לראות האם יש מקצוע שנחשב כמקצוע שבו תהיה דרישה גדולה גם בעתיד ומתאים לאופי וליכולות שלכם. ההמלצה היא גם לפנות אל יועצים מומחים בתחום התעסוקה טרם בחירה בתחום זה או אחר לבנייה תעסוקתית.

מה השכר בו אני מעוניין

חשוב לברר עם עצמכם מהו השכר ההתחלתי בו אתם מעוניינים ומהו השכר הממוצע בו אתם מעוניינים בהמשך דרככם במקצוע. בהתאם, ניתן יהיה לבדוק האם אותו תחום בו אתם מעוניינים יכול לספק לכם שכר זה והאם יש משרה ספציפית בתחום שיכולה להתאים יותר מבחינת שכר העבודה.

מה השאיפות הקרייריסטיות שלי

יש להחליט איפה אתם מעוניינים להיות תוך חמש שנים במקום העבודה. טרם בחירת מסלול קריירה יש לבדוק מה זה אומר ובאילו תחומים הדבר ניתן. יש תחומים ומקומות עבודה שמאפשרים קידום רוחבי ואילו במקומות אחרים ניתן להגיע למשרות ניהול בכירות. חשוב מאוד לרשום לעצמכם כיצד אתם מדמיינים את מסלול הקריירה שלכם ולקבוע מה השאיפות הקרייריסטיות שלכם ובהתאם לבצע את הבחירה הנכונה לכם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן