מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  קורות חיים סטודנט

קורות חיים סטודנט

החיים בתור סטודנט בארץ אינם קלים כלל, המחסור באפשרויות מימון ללימודים, עלות המחייה הגבוהה מאוד באופן יחסי לעולם המערבי וכתוצאה מכך הצורך לעבוד במקביל ללימודים. סטודנט היוצא לשוק העבודה עשוי להיתקל בקשיים רבים, בין אם מדובר במחסור בניסיון או לחילופין הקושי להתאים את שעות העבודה לשעות הלימודים, כל אלו גורמים למעסיקים רבים לחשוב פעמיים לפני העסקת סטודנט ולצמצום האפשרויות העומדות בפנייך. כתוצאה מכך כתיבת קורות חיים לסטודנט הופכת למשימה חשובה ומכריעה בשלב חיפושי העבודה.

דגשים לקורות החיים

סטודנטים רבים שואלים את עצמם: "אם אין לי ניסיון מה אני יכול לכתוב בקורות החיים?", התשובה היא פשוטה - הדגש את מעלותיך. לכל אחד יש תכונות בולטות בהן הוא טוב יותר ממועמדים אחרים למשרה, אם אתה לומד במוסד אקדמאי מכובד, ציין זאת בקורות החיים, שם האוניברסיטה מקבל משקל נכבד בהחלטת המעסיק. אם קיבלתם ציונים גבוהים בקורסים רלוונטיים לתחום העבודה תוכלו לצרף את גיליון הציונים ולהציג אותם, היעזרו בממליצים שונים אשר יכולים לספר על יכולותיכם, בין אם מדובר במפקד מהצבא, מרצה בחוג בו אתם לומדים או מעסיק מהעבר המלצות אלו יהיו חשובות מאוד בתהליך בחירת המועמד.

היעזרו בקשרים ממוסד הלימודים

אחד מהשיטות הטובות ביותר להשגת מטרותיכם היא שימוש בקשרים ומכרים, מעסיקים רבים מגיעים לאוניברסיטאות על מנת למצוא מועמדים בעלי פוטנציאל או לחילופין סטודנטים לחצאי משרות. היעזרו במרצים השונים של הקורסים כמו גם בחבריכם לספסל הלימודים על מנת למצוא משרות מתאימות, תתפלאו לגלות לאילו תוצאות מרשימות תוכלו להגיע באמצעות שיטה זו.

צרפו מכתב מקדים

מכתב מקדים מהווה אפשרות מצוינת להציג את עצמכם בפני המעסיק הפוטנציאלי, לאור חוסר ניסיונכם המקצועי, פעמים רבות קורות החיים לא יתנו את התמונה המלאה שלכם. נצלו את האפשרות למכתב מקדים על מנת להציג את עצמכם ואת יכולותיכם, ספרו למעסיק כמה אתם מעוניינים לעבוד אצלו ונסו ליצור רושם חיובי ככל האפשר. השימוש במכתב מקדים ישלים הפער שנוצר בקורות החיים וייתן לכם את היתרון הדרוש על פני המועמדים האחרים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן