מאמרים  »  קריירה  »  האם כדאי להיות עובד מדינה?

האם כדאי להיות עובד מדינה?

עולם התעסוקה של ימינו מביא איתו לא מעט אתגרים שאיתם כל אחד מאיתנו צריך להתמודד, ולמען האמת, בחיפוש עבודה מתעוררות גם לא מעט שאלות. מלבד השאלות הרגילות של מה הייתם רוצים לעשות וכמה הייתם רוצים להרוויח, כדאי שתנסו לענות גם על השאלה איפה הייתם רוצים לעבוד. העניין הוא שבכל מקום מחכים לכם תנאים אחרים, ואם אתם תוהים האם כדאי להיות עובדי מדינה או לא, אז בהחלט ניתן לומר שהדילמה מובנת, כי יש דברים חיוביים ושליליים בעניין.

היתרונות של עובדי המדינה

היתרון הראשון שממנו נהנים עובדי המדינה זו הקביעות והעובדה שתמיד תהייה להם עבודה. כלומר, אחרי מספר שנים מסוים ניתן כבר לומר שיש לכם עבודה קבועה, ועבור אנשים רבים זה שווה כמעט את הכול. בנוסף, יש עוד הרבה יתרונות אחרים כמו קרנות הפנסיה שהמדינה עושה לעובדים שלה, קרנות השתלמות, טיולים של ועדי עובדים ועוד הרבה דברים נוספים. אנשים שבוחרים, לדוגמא, לעבוד במשרד של אדם פרטי ולא להיות עובדי מדינה מוותרים בדרך כלל על כל היתרונות האלה, או לפחות מקבלים אותם בדרך שונה. לכן כדאי לכם לחשוב היטב מה מבחינתכם חשוב יותר ועל מה לא הייתם מוכנים לוותר במסגרת תנאי העבודה שלכם.

עבודה שלא יכולה להתאים לכולם

מצד שני, או ליתר דיוק, לצד היתרונות הקיימים של עובדי המדינה, יש גם כמה דברים שלא באמת יכולים להתאים לכולנו. כלומר, אם החלום שלכם הוא להיות עצמאים או שאתם רוצים לעבוד במשרד קטן יותר שבו היחס הוא אישי, הרי שלא כדאי לכם לחשוב על האופציה של להיות עובדי מדינה, כי מי שהוא עובד מדינה חייב להישמע לכל ההוראות שמגיעות מהדרגים הגבוהים יותר.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן