מאמרים  »  טיפים נוספים  »  טיפים לעצמאי המתחיל

טיפים לעצמאי המתחיל

לא קל להיות עצמאי. כבעלי עסק עצמאיים אנחנו צריכים לדאוג לבד לכך שיהיו לנו לקוחות. בשביל שהעסק שלנו יצליח חשוב שנדע לשווק אותו בצורה נכונה. שיווק נכון הוא קודם כל שיווק לקהלים המתאימים. אם למשל העסק שלנו הוא של הפעלות לימי הולדת כדאי שנשווק אותו לאימהות לילדים בגיל הגן ובגיל היסודי ולא לאימהות לבני נוער בני שבע עשרה שמונה עשרה. באופן דומה עם העסק שלנו הוא עסק הסעות לא נשווק אותו בפני אנשים שיש להם רישיון אלא בפני חברות שרוצות הסעה לעובדים שלהם או בפני אנשים שאין להם רישיון או רכב.

טיפ לעצמאי המתחיל – לעבוד מסודר

טיפ נוסף לעצמאי המתחיל הוא לעבוד מסודר. כאשר אנחנו עובדים בצורה מסודרת אנחנו עובדים בצורה יעילה ועבודה יעילה חוסכת לנו כסף. בשביל שנעבוד בצורה יעילה אנחנו צריכים לשים לב לסדר היום שלנו ולכך שיש לנו הליך עבודה קבועה. ארגון וסדר בעסק שלנו יכול לאפשר לנו להצליח בעסקים ולחסוך בעלויות. כאשר אנחנו עובדים למשל מסודר אנחנו מספקים יותר ואז אנחנו לא צריכים לשכור עובדים נוספים.

טיפ מנצח לעצמאי המתחיל – לא לקפוץ מעל הפופיק

טיפ נוסף שיעזור לכל עצמאי מתחיל להצליח הוא לא לקפוץ מעל הפופיק. מה הכוונה? עצמאיים רבים מתלהבים מאוד מהקמת העסק שלהם ואז הם מרחיבים אותו ללא גבולות. הסוד להצלחה של עסקים קטנים הוא לא לעבוד בכמויות מטורפות אלא לעבוד בצורה הגיונות ובכמויות סבירות. לפעמים עדיף לעבוד קצת פחות ולקבל פחות לקוחות מאשר לעבוד אם יותר מדי לקוחות ולקרוס בסופו של דבר מהעומס ומהעלויות הגבוהות. כאשר נעבוד בצורה מסודרת, מאוזנת ומאורגנת העסק שלנו יצליח לאורך זמן רב והוא לא יפשוט את הרגל בגלל ניהול לא נכון.

במידה והגעתם למסקנה שחיי עצמאי לא מתאימים לכם, תמיד אפשר לרענן את קורות החיים ולהתחיל לשלוח.

בהצלחה!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן