מאמרים  »  טיפים נוספים  »  אל תהיו פראיירים - בשביל זה יש טבלאות שכר

אל תהיו פראיירים - בשביל זה יש טבלאות שכר

אם אתם מעוניינים להתקבל אל מקום עבודה זה או אחר אך אתם חוששים מהרגע בו ישאלו אתכם מהו השכר בו אתם מעוניינים ומכל מיני סיבוכים בכל הקשור אל תחום השכר, בוודאי תשמחו לשמוע שכיום יש לכם אפשרות לדעת מהו השכר הממוצע שמגיע לכם וזאת על ידי עיון בטבלאות שכר.

מגיעים מוכנים לראיון עבודה

אם אתם מעוניינים להתכונן לראיון עבודה, חשוב מאוד שתבואו מוכנים אליו עם כל המידע הדרוש אודות השכר שמגיע לכם. ידוע שאחת השאלות המכשילות והבעייתיות ביותר היא שאלת השכר. מרואיינים רבים אינם יודעים לענות על השאלה 'מהו השכר לו אתם מצפים' ובסופו של דבר אומרים סכום גבוה מדי שאינו ריאלי או סכום נמוך מדי שלאחר תחילת העבודה בחברה מספק להם תחושה של ניצול על ידי החברה. כדי להימנע מכל זה, חשוב להכין את עצמכם מראש לשאלה זו.

טבלאות שכר- על מה מדובר?

אם אינכם יודעים מהו השכר שמגיע לכם במקום העבודה כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפתוח את המחשב ולרשום במנוע החיפוש 'טבלאות שכר+השנה הרלוונטית'. פלט התוצאות יכלול טבלאות רבות אליהן תוכלי להיכנס ולראות מהו השכר אותו תוכלו לדרוש בראיון עבודה והאם השכר אותו אתם מקבלים מהחברה אכן מתאים לשכר אותו משלמים במשק. איסוף הנתונים לטבלאות אלו נעשה בדרך כלל על ידי חברות כוח אדם והשמה גדולות ומוכרות במשק הישראלי. יש סוגים שונים של טבלאות שכר ותמיד חשוב לוודא שאתם בוחרים בטבלה שמתאימה לתחום העיסוק שלכם. כל טבלה תמיד תכלול את השכר ביחס לתחום, מקצוע ושנות ניסיון בתחום.

לסיכום, טבלאות שכר מאפשרות לכל אחד מאיתנו לדרוש את השכר שמגיע לנו מאותו מעסיק שמעוניין שנעבוד אצלו ובמקום העבודה בו אנו כבר עובדים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן