מאמרים  »  קריירה  »  איך לדעת אם עשיתים את הבחירה הנכונה בקריירה שלכם?

איך לדעת אם עשיתים את הבחירה הנכונה בקריירה שלכם?

הרבה אנשים מתלבטים באשר לבחירת הקריירה שלהם ואינם יודעים האם הם עשו את הבחירה הנכונה או עושים את הבחירה הנכונה. מאמר זה יעזור לכם להבין מהן הנקודות הבסיסיות שצריכות להיות מעורבות בבחירת קריירה וזאת על מנת שתבינו האם אתם במקצוע הנכון.

בוחרים קריירה - כישורים ויכולות

הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא לברר עם עצמכם מהם הצדדים החזקים שלכם. כלומר, האם לאורך מרבית החיים שלכם הייתם טובים במקצועות ריאליים או במקצועות הומאניים. האם עסקתם בהדרכה ותמיד אמרו לכם שאתם מנהלים מלידה, האם תמיד הייתם היזמים בקבוצה. חשוב מאוד לעשות רשימה של הכישורים הבולטים שלכם ולאחר מכן לבחור בכישורים וביכולות שמאפיינים אתכם ואותם אתם אוהבים. זוהי הרשימה איתה אתם תיגשו לבחירת מסלול לימודים/הכשרה מקצועית או משרה. אם אתם כבר עובדים במשרה זו או אחרת ומעוניינים לדעת האם אכן עשיתם את הבחירה הנכונה קחו את הרשימה ובחנו האם אתם מממשים את הפוטנציאל שלכם. את היכולות, הכישורים, הדברים בהם אתם טובים.

שביעות רצון והתאמה לרמת חיים

שני סעיפים נוספים שחשובים מאוד לכל אדם שעוסק במקצוע מסוים או מעוניין לעסוק בו הם שביעות הרצון, השכר והתנאים השונים שמספק המקצוע בו בחרתם והמשרה שלכם. מרבית חיינו אנו מבלים במקום עבודה ולכן חשוב מאוד שנאהב את מה שאנחנו עושים. בחנו האם אתם אוהבים את העיסוק שלכם. דבר שני שחשוב מאוד הם התנאים של המשרה, האם היא מספקת לכם שכר שמאפשר לכם לחיות באותה רמת חיים בה אתם מעוניינים.

לסיכום, אם אתם אוהבים את מה שאתם עושים ומרוצים מהשכר ומהתנאים הנלווים קרוב לוודאי שמצאתם את משרת חייכם. אם אתם מרגישים שחיקה, לא בא לכם להגיע לעבודה והשכר נמוך ביחס לעבודה אותה אתם מבצעים ולכישורים שלכם, התחילו לשלוח קורות חיים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן