מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  4 סיבות לשכתב את קורות החיים שלכם

4 סיבות לשכתב את קורות החיים שלכם

קורות חיים מוצלחים הם אלו שיובילו את נציגת כוח האדם של החברה או חברת ההשמה להתקשר אליכם על מנת להזמין אתכם לראיון עבודה לאותה משרה נחשקת עליה חלמתם זמן רב. פעמים רבות, קורות החיים שלנו אינם עונים על הדרישות ולכן לא יובילו אותנו לאותו מקום בו אנו מעוניינים, מעוניינים לדעת אם אתם צריכים לשכתב את קורות החיים שלכם? התחילו לקרוא

לא רלוונטיים- התחילו לשכתב

אנשים עוברים הרבה בחיים. אם החלטתם שאתם מעוניינים להגיש מועמדות למשרה מסוימת בתחום מדעי המחשב וקורות החיים שלכם מותאמים למשרות שעוסקות בעיקר במקצועות ההדרכה, חובה לשכתב את קורות החיים שלכם. יש לזכור שקורות החיים תמיד חייבים להיות מותאמים לאותו תחום תעסוקתי בו אתם מעוניינים לעבוד. אם למשל, אתם מעוניינים להתקבל למשרת בודק תוכנה בחברת הייטק, יש לוודא שבקורות החיים שלכם רשומים מוסדות הלימוד שבהם הוכשרתם בכל הקשור אל מקצועות המחשב והניסיון שלכם בכל הקשור אל תוכנות שונות ובדיקות.

קורות חיים אחרי צבא- לא טוב!!

אם פעם אחרונה ששלחתם קורות חיים הייתה לאחר הצבא ומאז עבדתם במקום מסודר, יש לקחת בחשבון שאם תהיו מעוניינים למצוא משרה בחברה אחרת, תצטרכו לשכתב את קורות החיים שלכם ולשדרג אותם בהתאם לדרישות של השוק כיום ובהתאם לניסיון שהתווסף לכם. דברים שהרשימו אחרים אודות אנשים בגיל 21 הם לא בהכרח הדברים שמרשימים את המעסיקים הפוטנציאליים שלכם לגבי גיל 31.

העולם משתנה וגם קורות החיים

חשוב לקחת בחשבון שמדי שנה הטכנולוגיה מראה את אותותיה על ידי תוכנות חדשות ופיתוחים טכנולוגים רבים. משום כך, גם הדרישה של המעסיקים משתנה. אם למשל קורות החיים שלכם מכילים ידע בתוכנת הוורד וידע בשימוש באינטרנט. קרוב לוודאי שתצטרכו לשכתב אותם לאותן תוכנות שרצויות למעסיקים כיום, כמו למשל שימוש ב- SAP או בכל מערכת מדף אחרת וכן הלאה.

פורמט- כי זה חשוב

מדי שנה משתנים דברים רבים בכל הקשור אל קורות החיים. פעמים רבות משתנה הפורמט של קורות החיים ויש דרישה למכתב מקדים שמצורף. חשוב לשכתב את קורות החיים בהתאם לאותה תבנית רצויה של קורות חיים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן