מאמרים  »  קריירה  »  לימודי העשרה – הסבה מקצועית מהירה

לימודי העשרה – הסבה מקצועית מהירה

אם החלטתם כי אתם מעוניינים לעשות הסבה מקצועית תעסוקתית וכבר יש לכם תואר ראשון בוודאי תשמחו לדעת כי יש לכם אפשרות להירשם אל קורס קצר במסגרת לימודי תעודה/ לימודי העשרה ותוך מספר מפגשים להציג תעודת מקצוע חדשה.

הסבה מקצועית – מה זה אומר?

רבים חשים כי הם מעוניינים להחליף מקצוע וזאת משום שחיקה בתחום בו עוסקים, שכר נמוך באופן יחסי שאינו יכול להשתפר, כישורים פוטנציאליים בלתי מנוצלים ורצון להשתלב במקצוע חדש ומעניין המשתייך אל דור העתיד. הסבה מקצועית משמע מעבר מתחום תעסוקתי אחד לתחום אחר. ההחלטה על התחום המתאים ביותר תמיד תהיה לאחר עבודת הכנה מושכלת שתכלול בדיקה של דרישת השוק למקצוע בו מעוניינים, תחרותיות בתחום, היצע, שכר ועוד. בכדי לרכוש מקצוע חדש צריך ללמוד אותו. כאן יש שתי אפשרויות. הראשונה היא ללמוד אותו במסגרת לימודי תעודה/לימודי העשרה והשנייה היא ללמוד תואר בתחום המקצועי. רוב האנשים מעדיפים את הדרך הפרקטית והקצרה יותר, הסבה מקצועית על ידי לימודי העשרה.

לימודי העשרה- איך הם עוזרים?

לימודי העשרה הם לעיתים קורסים קצרים (עד שנה) שמטרתם להעשיר את הידע של הנרשמים אליהם. ישנם לימודי תעודה והעשרה שמחייבים תנאי קבלה מסוימים ויש כאלו באמצעותם ניתן ללמוד תחום מקצועי ספציפי כולל הבסיס שלו. ניתן להירשם אל לימודי תעודה וקורסי העשרה במכללות פרטיות ואוניברסיטאות. טרם ההרמה חשוב לברר האם קיימים קריטריונים לקבלה ללימודים, האם יש דרישה לאנשי מקצוע בתחום אותו מעוניינים ללמוד והאם אכן לימודי העשרה ותעודה מספקים ידע תיאורטי, מעשי ותעודת מקצוע וסיום קורס. חלק מהקורסים המוצעים במסגרת לימודי העשרה הם חשבי שכר, ייעוץ ארגוני, הנהלת חשבונות, ניהול פרויקטים ועוד.

לסיכום, אם אתם מעוניינים בהסבה מהירה למקצוע מבוקש קרוב לוודאי שלימודי העשרה יענו על הצרכים שלכם ויעזרו לכם להשתלב במשרה חדשה בה אתם מעוניינים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן