מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  איך להתבלט בקורות חיים?

איך להתבלט בקורות חיים?

הדרישה היום היא לאתרי אינטרנט צבעוניים, יצירתיים, מקוריים. המציאות מצביעה על כך שאנשים צבעוניים וצבעוניים שיודעים כיצד להבליט צדדים מסוימים בהם זוכים ליותר תשומת לב מאחרים וזאת משום הסקרנות וכך גם לגבי קורות החיים. אלו המעניינים ביותר הם אלו שיזכו לתשומת לב יתרה.

התרשמות ראשונית- מעוניינים להכיר אתכם

אלפי אנשים שולחים את קורות החיים שלהם למגוון משרות ולחברות כוח אדם, השמה וחברות פרטיות רבות. למרבה הצער, הפקידה שיושבת בעמדת קבלת הפקסים אינה יכולה לקרוא את כל קורות החיים ולעיתים נבחרים קורות החיים שהם מופיעים בצורה בולטת הכישורים הנדרשים, הניסיון ואלמנטים נוספים שגורמים לפקידה לקרוא אותם ולהחליט לשלוח אותם הלאה. מאמר זה יעזור לכם להתבלט בקורות החיים שלכם.

יצירתיות בקורות חיים

יש פורמטים ברורים לקורות חיים וחשוב להתאים את קורות החיים לתחום ולמשרה בה מעוניינים. זאת כולנו יודעים. אך מה שרבים אינם יודעים הוא שיצירתיות במידה הנכונה בקורות החיים יכולה לעזור להם להתבלט בקורות החיים. אם אתם מהאנשים הפרקטיים שנרתעים משילוב של יצירתיות בקורות החיים, כדאי לכם לדעת כי אינכם היחידים ששולחים קורות חיים ולכן אם לא יהיה משהו שייבדל אתכם מאחרים, רוב הסיכויים הם שלא יבחינו בקורות החיים שלכם. יש לזכור כי המטרה של קורות החיים היא אחת : הזמנה לראיון עבודה. לכן, כל אחד חייב למכור את עצמו בצורה יצירתית בכרטיס ביקור זה. כמו למשל כתיבה של השם שלכם בגדול בתחילת העמוד ועוד.

כתיבת קורות חיים- כללי זהב

  1. התאמה- חשוב להתאים את קורות החיים רק למשרה אליה אתם שולחים אותם.
  2. מיקוד- חשוב שהקורות יהיו תמציתיים וממוקדים.
  3. מטרה- חשוב להגדיר בשורה אחת בתחילת קורות החיים את הפרופיל שלכם ומה אתם מחפשים.
  4. רלוונטיות- יש לכתוב תפקידים רלוונטיים בלבד כולל המשרה האחרונה.

איך להפיץ קורות חיים בצורה יעילה?

רובנו אנשים עסוקים בלי יותר מדי זמן פנוי. חיפוש עבודה זה למעשה עבודה בפני עצמה מפני שזהו תהליך מתמשך שגוזל הרבה אנרגיות ומשאבים, הן נפשיים והן כספיים (התרוצצויות, נסיעות לראיונות עבודה, מיונים וכו'). האתר "הפצת קורות חיים" נותן מענה יעיל בכך שהוא מאפשר לכם להפיץ את רואות חייכם לעשרות ואף מאות מעסיקים פוטנציאליים וחברות כח אדם, ובכך להגביר את הסיכוי שלכם להגיע לראיון עבודה ובסופו של דבר - למצוא עבודה חדשה. בהצלחה!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן