מאמרים  »  טיפים נוספים  »  האם כדאי לעשות רילוקיישן

האם כדאי לעשות רילוקיישן

רילוקיישן מצריך אופי מסוים ושיקולים מושכלים שכן מדובר על צעד שמשפיע על כל החיים. מאמר זה יעזור לכם להבין מהו רילוקיישן ואיך ניתן לדעת האם צעד זה כדאי לכם בחיים.

רילוקיישן – על מה מדובר?

רילוקיישן הוא צעד בו עוברים ממדינת האם למדינה אחרת וזאת למטרת עבודה או לימודים. רילוקיישן בדרך כלל תחום בתקופת זמן מסוים של שנה עד חמש שנים ולאחר מכן אותו אדם בדרך כלל חוזר למדינת האם שלו. רילוקיישן תעסוקתי הוא הפופולארי ביותר ורבים מחליטים לבצע אותו בשנים האחרונות, לבד או עם המשפחה. המטרה של מעבר למדינה אחרת מבחינת מקום העבודה היא למלא חורים חסרים בעובדים בעלי ידע מסוים או להביא את אותו אדם לסניף במדינה אחרת על מנת שהוא ילמד את העובדים האחרים את העבודה.

רילוקיישן- האם זה כדאי

לפני ההחלטה האם לעשות רילוקיישן חשוב לדעת כי מדובר על מעבר למדינה חדשה עם תרבות שונה, דת שונה, מנהגים אחרים ושפה שונה מעברית. מעבר זה אינו קל עבור רוב האנשים וחשוב לחשוב האם אכן יש לכם ולמשפחתכם אופי שמסתגל בקלות לכל מיני שינויים והאם אתם מסוגלים לחיות הרחק משאר בני המשפחה במשך כמה שנים. בנוסף, תמיד חשוב לברר האם מדובר על מעבר למדינה מערבית או שמא מדובר על מעבר למדינה מתפתחת שבהם תנאי המחייה שונים מאוד מאלו שהעובד ומשפחתו הורגלו אליהם במדינת האם שלו. אם מחליטים שמעוניינים לעבור למדינה אחרת לכמה שנים חשוב לוודא כי מקום העבודה הוא זה שדואג לויזה / אשרת עבודה לכל המשפחה, דירה באותו מקום, הרשמה למוסדות חינוך לילדים, רכב ועוד. הכל חייב להיות ברור.

רילוקיישן- יתרונות וחסרונות

יש יתרונות רבים לרילוקיישן אם מדובר על רכישת ניסיון במדינה אחרת, התקדמות מקצועית, משכורת גבוהה, איכות חיים, הכרת תרבות אחרת ועוד. לעומת זאת, חשוב לדעת כי מדובר גם על מדינה זרה, ריחוק גיאוגרפי מהמשפחה, הסתגלות, למידת שפה זרה והשתלבות חברתית חדשה.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן