מאמרים  »  חברות כ"א והשמה  »  חברת כח אדם - איך זה באמת עובד?

חברת כח אדם - איך זה באמת עובד?

אנשים רבים שמחפשים עבודה שומעים המלצות להירשם אל חברות כוח אדם שונות ואילו אחרים שומעים שכדאי להם לפנות ישירות אל החברות שמציעות את המשרות או לפנות אל חברת השמה. מאמר זה יגולל בפניכם את ההבדלים בין כל אלו.

לאן כדאי ללכת?

  • חברת כוח אדם- חברת כוח אדם היא זו שתמצא לכם את העבודה, זו שתעביר אתכם את ההכשרה המתאימה ביותר וזאת על מנת שתצליחו להוכיח את עצמכם בצורה הטובה ביותר במקום העבודה, היא זו שתשלם לכם את השכר החודשי והיא זו שתהיה אחראית לגבי כל התנאים הסוציאליים שלכם. בשלב מסוים חברת כוח האדם תאפשר לכם להיקלט בחברה בה אתם עובדים כעובדי חברה.
  • חברת השמה- כאן מדובר על חברה שתתווך ביניכם לבין אותה חברה בה תעבדו. ברגע בו תתקבלו לעבודה בחברה, חברת ההשמה תיפרד מכם, תיקח את האחוזים המגיעים לה ותאפשר לכם ליהנות מהתנאים והשכר של עובדי חברה.
  • חברות שונות- אם אתם מעוניינים לפנות ישירות אל חברות, חשוב לוודא שהחברה פתוח לעניין. יש לוודא שיש באתר האינטרנט של החברה קטגוריית 'דרושים' והנחיות ברורות לאן לשלוח את קורות החיים שלכם. הקליטה תהיה בדרך כלל כעובדי חברה (אלא אם נאמר מלכתחילה אחרת)

חברת כח אדם- ריבוי פניות

אם אתם שואלים את עצמכם למה כמות כה גדולה של מחפשי עבודה פונים אל חברות כח אדם, נוכל לומר לכם שחברות אלו מחזיקות במאגר משרות גדול מאוד והסיכויים למצוא עבודה באמצעות חברות אלו גדול מאוד. כאן, חברת כח האדם מציעה לחברה שמחפשת עובד, מומחה מטעמה. היא זו שדואגת למבחני הערכה וראיונות ראשוניים וכן ההכשרה של העובד ולאחר קבלתו של העובד למקום העבודה היא ממשיכה איתו ביחסי עובד ומעביד לתקופה מינימאלית לפחות של שלושה חודשים. החברה אחראית לתשלום השכר לעובד וכל התנאים הסוציאליים שמגיעים לו על פי חוק.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן