מאמרים  »  קריירה  »  איך להגביר את הסיכוי להגעה לתפקיד ניהול?

איך להגביר את הסיכוי להגעה לתפקיד ניהול?

רובנו עובדים כל החיים הבוגרים שלנו. מגיע רגע בחיים של כל אחד מאתנו בו אנחנו רוצים להתקדם מבחינה מקצועית ולהפוך להיות מנהלים. מנהלים בדרך כלל נהנים מעניין רב יותר בעבודה, מאחריות רבה יותר וגם ממשכורת ותנאים סוציאליים נוחים וטובים יותר.

אז איך אנחנו יכולים להגביר את הסיכוי שלנו להגיע לתפקיד כמו תפקיד ניהולי? קודם בשביל שנגיע לתפקיד ניהולי אנחנו צריכים לעבוד טוב ולהראות למנהלים שלנו שאנחנו עובדים טובים יותר. אם לא נשחק אותה "ראש קטן" בעבודה וניזום וניקח אחריות נוכל להגביר את הסיכוי שיום אחד נהיה מנהלים. על ידי כך שלא נפחד לקחת אחריות ולהשקיע שעות נוספות בעבודה, נוכיח למנהלים שלנו שאנחנו עובדים ראויים ושאנחנו יכולים להיות מנהלים.

למה כדאי לנו להגיע לתפקיד ניהולי?

למה בעצם כדאי לנו להגיע לתפקיד ניהולי? תפקיד ניהולי יאפשר לנו להרוויח משכורת גדולה יותר ותנאים טובים יותר בכל חודש. בדרך כלל מנהלים נהנים מעבודה מאתגרת ומעניינת יותר. כמנהלים אנחנו צריכים לקחת אחריות על תקציבים גדולים וגם על עובדים אחרים. אם אנחנו אוהבים את הקשר עם האנשים בעבודה ואנחנו אוהבים לנהל תפקיד מסוג ניהולי יכול מאוד להתאים לנו. תפקיד מסוג זה הוא בדרך כלל גם מאתגר יותר מבחינה מקצועית. כל מנהל צריך להיות לא רק בקשר עם העובדים שלו אלא גם עם ההנהלה. מעבר לזה, תפקיד ניהולי יפתח לנו פתח לצמיחה בקריירה, פיתוח קשרים - דברים שיכולים להוביל לתפקידים משמעותיים נוספים, בין אם באותה חברה ובין אם בחברה אחרת.

אם אנחנו רוצים להיות מנהלים כדאי לנו להשקיע בהכשרה המקצועית וההכשרה האקדמאית שלנו. על ידי כך שנלמד תעודה מקצועית או תואר ראשון (ועדיף אפילו שני) נקדם את הסיכויים שלנו להיות מנהלים. גם לקיחת השתלמויות מקצועיות תסייע לנו להיות מנהלים מהר יותר ממה שחלמנו. בשביל להיות מנהל אנחנו חייבים להשקיע הרבה מאמץ וזמן בעבודה. מעבר לזה, מומלץ להשקיע בכתיבת קורות חיים מרשימים אשר תגדיל את הסיכוי שיפנו דווקא אליכם. בהצלחה!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן