מאמרים  »  טיפים נוספים  »  טיפים לכתיבת מכתב מקדים לקורות החיים שלכם

טיפים לכתיבת מכתב מקדים לקורות החיים שלכם

אם בעבר אנשים נהגו לשלוח את קורות החיים שלהם כפי שהם, כיום התחרותיות הגדולה הולידה רצון להתבלט גם בשליחת קורות החיים. התוצאה של רצון זה באה לידי ביטוי במכתב מקדים אותו שולחים כדף מקדים לקורות החיים. מאמר זה יסביר מהו אותו מכתב מקדים ומה כדאי לכתוב בו.

מהו מכתב מקדים?

מכתב מקדים לקורות חיים הוא אותו מכתב שמייצג אתכם ומבדל אתכם מכל שאר האנשים שהחליטו לשלוח קורות חיים במקביל אליכם. רבים מתארים מכתב מקדים כמכתב היכרות מעורר סקרנות המוביל את המעסיק לקרוא את קורות החיים שלהם. חשוב לקחת בחשבון כי מכתב זה חייב להיות תמציתי ובאורך של פיסקה. המהות שלו היא מענה על השאלה מדוע דווקא אתם מתוך רשימה ארוכה של אנשים ששלחו קורות חיים, מתאימים לאותה משרה.

טיפים חכמים למכתב מנצח

  • קצר- כפי שאמרנו המכתב חייב להיות קצר וקולע. מכתב ארוך יכול ליצור את התגובה ההפוכה מצד המעסיק.
  • משחק תפקידים- יש לחשוב מה חשוב למעסיק ומה הוא רוצה לראות במכתב. ההמלצה היא לכתוב כמה שורות ואז לקרוא או לתת לחבר לקרוא לכם, כאשר הוא משחק אתכם ואתם את המעסיק.
  • פתיחה- כאן יש שתי אפשרויות. הראשונה היא פנייה כללית בגוף ראשון.האפשרות השנייה תקפה רק אם מישהו הפנה אתכם למשרה זו וכאן חשוב מאוד לציין את שמו של אותו עובד או מכר כבר בתחילת המכתב.
  • תרומה עסקית- חשוב לזכור כי המטרה של כל עסק היא להרוויח כסף. לכן, חשוב מאוד להביע בכמה משפטים כיצד אתם יכולים לתרום לאותו עסק ולאותה משרה מבחינת הצלחה.
  • מיקום- חשוב מאוד לכתוב את המכתב המקדים באותו קובץ של קורות חיים ולא לשלוח אותם כשני קבצים שונים. פעמים רבות שני הקבצים לא נפתחים אלא רק אחד מהם.
  • לחשוב מחוץ לקופסא - מצד אחד, אל תנסו להיות מתחכמים יותר מדי (למרות שתמיד יהיו מעסיקים מסוימים שיאהבו את זה), ומצד שני - אל תהיו בנאליים וצפויים. נסו לכתוב שורת מחץ מקורית בפסקה המקדימה על מנת שהמעסיק ירגיש צורך להיכנס דווקא לקורות חיים שלכם (מתוך עשרות או אפילו מאות שהוא צריך לבחור מתוכן).

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן