מאמרים  »  טיפים נוספים  »  איך להתמודד עם ראיון עבודה טלפוני

איך להתמודד עם ראיון עבודה טלפוני?

לא פעם לפני שאנחנו מוזמנים לראיון עבודה במשרדי החברה אנחנו צריכים לעבור משוחה אחת מאתגרת: ראיון עבודה טלפוני. ראיון עבודה טלפוני הוא ראיון היכרות בדרך כלל שנערך בטלפון. ראיון זה מהווה סינון ראשון על ידי מי שמגייס לתפקיד (בדרך כלל מנהל משאבי אנוש) את המעומדים השונים לתפקיד.

אם נעשה רושם ראשוני טוב בראיון הטלפוני סביר להניח שנוזמן לראיון עבודה פנים מול פנים במשרדי החברה. למען האמת קשה להתמודד עם ראיון עבודה טלפוני כי בדרך כלל הוא לא נקבע מראש אלא מגיע עם צלצול טלפון בהפתעה. בשביל שבכל זאת נהיה מכונים אנחנו צריכים להיות עם ביטחון עצמי רב ויכולת ביטוי מילולית גבוהה.

ראיון עבודה טלפוני – יתרונות

לראיון עבודה טלפוני יש הרבה יתרונות רבים. היתרון המרכזי של ראיון עבודה טלפוני הוא שהוא מאפשר לנו לציין את היתרונות הברורים שלנו מבלי שיראו את החסרונות שלנו. כך למשל אם אנחנו לא נראים כמו דוגמנים או דוגמניות (ורובנו לא נראים כמו דוגמני על) אנחנו יכולים לתת למראיין קודם כל להתרשם מהאישיות שלנו ומהכישורים המילוליים שלנו. ראיון מסוג זה יכול לאפשר לנו גם להדגיש את היתרונות הרבים שלנו כמו ניסיון בעבודה, יכולת שכנוע, מוטיבציה רבה להצליח, כישרון למקצוע וגם יחסי אנוש.

היכולת לבטא את יחסי האנוש שלנו בראיון עבודה טלפוני היא גולת הכותרת שלו. כאשר אנחנו מדברים עם המראיין בטלפון אנחנו חייבים להיות נחושים ולא להסס בתשובות שלנו. אנחנו צריכים להיות מדויקים, חדים ומאוד עשירים בשפה שלנו. אם אתם יודעים בדיוק לאיזו חברה אתם שולחים קורות חיים, מומלץ גם לקרוא קצת פרטים על החברה ובמיוחד על המחלקה בה אתם מעוניינים להשתלב - שתוכלו להפגין קצת ידע בראיון הטלפוני. באופן כללי, ככל שנהיה יותר בטוחים בעצמנו במהלך הריאיון כל ניצור במהלכו רושם ראשוני טוב יותר ונשיג את המטרה שלנו – נוזמן לראיון פנים מול פנים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן