מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  איך לנצל קשרים אישיים לטובת מציאת עבודה

איך לנצל קשרים אישיים לטובת מציאת עבודה

לא קל למצוא עבודה בשוק הנוכחי. מאז שנת 2008 מצב הכלכלה העולמי והכלכלה בארץ הוא בעייתי. בשנה זו התרחש משבר כלכלי גדול מאוד בכל העולם ושוק העבודה עדיין מתאושש ממנו. הקושי למצוא עבודה פגוע בכל אחד ואחת מאתנו.

גם אם אנחנו אקדמאיים ויש לנו ניסיון בתחום העיסוק שלנו לא תמיד קל למצוא עבודה חדשה. קשרים אישיים יכלו לעזור לנו למצוא עבודה. יש אמרה שאומרת שיש קשרים לא צריך פרוטקציה. אמרה זאת מאוד ישראלית אך היא מעידה על שוק העבודה והחברה הישראלית בכלל כאשר יש לנו חברים או קשרים יותר קל לנו למצוא עבודה.

שליחה המונית של קורות חיים יכולה להיות אפקטיבית במקרים מסוימים, אולם כאשר על כל משרה מתמודדים עשרות, ואולי מאות מועמדים פוטנציאליים, קשה להתבלט מעל כולם. ניתן לנסות לעשות זאת בעזרת קורות חיים מרשימים במיוחד, אך במידה ולאורך השנים צברנו קשרים עסקיים או חברותיים, מומלץ לנצל זאת לטובתנו - גם בעת חיפוש עבודה.

איך קשרים יעזרו לנו למצוא עבודה?

אז איך קשרים יעזרו לנו למצוא עבודה? כאשר אנחנו מחפשים עבודה אנחנו צריכים לפנות לכל מי שיכול לעזור לנו. אם אנחנו מכירים אנשים בתפקידים ניהוליים כדאי לנו לבקש מהם לבדוק אם הם יכולים לעזור לנו למצוא משרה שווה.

כאשר אנחנו מוצאים עבודה בעזרת קשרים קל לנו יותר להתקבל לתפקיד אותו אנחנו רוצים. יותר קל להתקבל לעבודה בעזרת קשרים כי אנשים אוהבים לעזור או לשכור אנשים שהם מכירים בגלל כמה סיבות. כאשר אנחנו מכירים מישהו היכרות אישית יותר קל לנו לסמוך עליו וגם סביר להניח שבעבודה הוא יהיה יותר נאמן לנו ויעזור לנו בשעת הצורך.

למעשה כאשר אנחנו מוצאים עבודה בזכות קשרים שיש לנו זה בגלל שמישהו "עשה לנו טובה" או עשה לחבר שלנו "טובה". עבודה שמוצאים דרך קשרים בדרך כלל תהיה גם עבודה טובה יותר עם תנאים ושכר איכותיים יותר. בשביל שננצל את הקשרים שלנו כדאי לנו לפנות לכל מי שאנחנו מכירים ולגייס אותו לטובת חיפוש העבודה שלנו.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן