מאמרים  »  טיפים נוספים  »  איך לעבור בהצלחה מרכזי הערכה

איך לעבור בהצלחה מרכזי הערכה

אחד הדברים שעומדים בינינו ובין קבלה לחברת הייטק או כל תפקיד נחשק אחר הוא מרכז הערכה. מרכזי הערכה הם מרכזים שהם מעריכים את האישיות, את האינטליגנציה, את הכישורים ואת מידת ההתאמה של כל עובד פוטנציאלי לתפקיד אליו הוא מתראיין.

במרכזי ההערכה אנחנו עוברים מבחנים פסיכולוגיים, מבחנים שנועדו לבדוק איך אנחנו עובדים בצוות, מבחנים שבודקים את הידע המקצועי שלנו וגם מבחנים שבודקים איך אנחנו מתפקדים תחת לחץ. מרכזי הערכה הם מקום שיכול ללמד את המעסיקים רבות אודות האופי שלנו והאם אנחנו באמת האנשים שמתאימים למשרה אותה הם מחפשים לאייש. מבחנים במרכזים אלו ידועים כמתישים, ארוכים מאוד, מבלבלים וקשים.

מרכז הערכה – איך נעבור אותו?

איך אנחנו יכולים לעבור מרכז הערכה בהצלחה? ולהתקבל לתפקיד שאנחנו רוצים? בשביל שנעבור את המבחן במרכז ההערכה בצורה טובה כדאי לנו להגיע לשם רגועים מאוד וערניים. ככל שנהיה רגועים יותר בזמן שיבחנו ויעריכו אותנו כך נותיר רושם טוב יותר על מי שכותב את ההערכה שלנו. מומלץ גם לתרגל מצבים בבית שעלולים לעלות במהלך ההערכה שלנו.

כך למשל אם אנחנו נבחנים במרכז לשם משרת שירות לקוחות בחברת ביטוח כדאי לנו לתרגל בבית מצבים שבהם נתבקש להגיב ללקוחות זועמים או לא מרוצים. אם אנחנו נבחנים במרכז בשביל תפקיד כמו מתכנת אנחנו יכולים לתרגל פתרונות של בעיות טכניות רבות בכתיבה של התוכנה או פתרון של שגיאות נפוצות בתכנות.

לסיכום, ניתן לומר שמרכזי הערכה יכולים להוות מכשול מלחיץ בדרך שלנו להתקבל למשרה שאנחנו רוצים. כל עוד נתייחס ליום המיון במרכז כמו לכל ריאיון עבודה אחר ונהיה רגועים בעת השהייה שלנו בו כך נוכל ליצור רושם טוב יותר ולעבור אותו בהצלחה.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן