מאמרים  »  טיפים נוספים  »  איך להתגבר על תקופה קשה בה לא מוצאים עבודה

איך להתגבר על תקופה קשה בה לא מוצאים עבודה

רבים חווים מצב בו הם לא מוצאים עבודה תקופה ארוכה. דבר זה יכול לקרות לאנשים עם תארים וניסיון רב והדבר הכי חשוב הוא לא להתייאש ולהמשיך ולנסות למצוא עבודה בצורה היעילה ביותר.

לא רק לכם

תקופה ארוכה בה לא מצליחים למצוא עבודה יכולה להיות מתסכלת עבור כל אדם. אם בעבר, מציאת עבודה נעשתה בקלות יותר, מדי שנה הקשיים נעשים גדולים יותר. הדבר הראשון אותו חשוב לקחת בחשבון הוא שאתם לא לבד. יש הרבה אנשים בדיוק כמוכם שאינם מצליחים למצוא עבודה תקופה ארוכה. בנוסף, חשוב לדעת כי בסופו של דבר מוצאים עבודה ולכן תמיד יש לראות את המטרה, לא להתייאש ולחפש עבודה ביעילות. בשנים האחרונות רבים חווים קשיים במציאת עבודה, דבר שכולל גם אנשים עם תארים אקדמיים וניסיון רב בשוק העבודה. הגיל והסטאטוס המשפחתי משפיעים במידה ניכרת וחשוב לא להתייאש.

חיפוש עבודה ביעילות

אחד הדברים החשובים ביותר כאשר מחפשים עבודה הוא ארגון ותכנון נכון של זמנים. מילת המפתח כאן היא יעילות. דבר זה יבוא לידי ביטוי בדברים הבאים:
  • קבלת החלטות- הדבר הראשון אותו יש לבצע הוא רישום של כל הדברים הבסיסיים. כלומר, התחום בו מעוניינים, התפקידים אותם יכולים לבצע, האם מעוניינים במשרה מלאה או במשרה חלקית, היכן תהיה מוכנים להרחיק לכת ולעבוד וכמובן דרישות מיוחדות בכל הקשור אל מקום עבודה.
  • כתיבת קורות חיים- השלב הבא יהיה כתיבה של קורות חיים המותאמים לכל מה שפרטתם בסעיף 'קבלת החלטות'. קורות חיים תמיד צריכים להיות מותאמים למשרות שונות וחשוב מאוד להבליט כישורים מסוימים ולהבליט פרויקטים בהם הייתם מעורבים או חברות ידועות בהן עבדתם.
  • הפצת קורות חיים- החלק השלישי של תהליך יעיל למציאת משרה הוא הפצת קורות חיים באמצעות אתרי אינטרנט אמינים המציעים כלי הפצה. ההפצה לוקחת זמן קצר וכיום היא ידועה כדבר יעיל ביותר.
  • מעקב- החלק הרביעי הוא מעקב אחר אותם מקומות אליהם שלחתם את קורות החיים וטלפון אליהם מדי פעם.
  • תנוחו מדי פעם - כן, חיפוש עבודה יכול להיות דבר מייאש ומתסכל, ומקרים מסוימים גם לקחת הרבה מאד זמן. קחו לכם יום או יומיים הפסקה מהחיפושים, נסו להירגע ולנקות את המחשבות ורק לאחר מכן לחזור למירוץ החיפושים. ההפסקה תעניק לכם אנרגיה ומוטיבציה מחודשת.
בהצלחה!

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן