מאמרים  »  ראיון עבודה  »  האם כדאי לציין שאת בהריון בראיון עבודה?

האם כדאי לציין שאת בהריון בראיון עבודה?

נשים רבות תוהות האם הן צריכות לספר שהן בהריון כאשר הן מגיעות אל מקום עבודה. מאמר זה יעזור לכן להבין האם יש חובת הכרזה משפטית על הריון בעת עבודה ומה תהיה ההחלטה הנכונה כאשר ההיגיון אומר אחרת.

חובה לציין הריון?

הדבר הראשון והחשוב ביותר אותו יש לדעת הוא שאינכן מחויבות מבחינה משפטית לציין כי אתן בהריון בעת ראיון עבודה. אך חשוב לדעת כי כל אישה שנמצאת בחודש החמישי להריון במקום עבודה מסוים חייבת להודיע למעסיק שלה שהיא בהריון. כלומר, אם הגעתם אל ראיון בחודש השלישי ועדיין לא רואים עליכן את ההריון, קחו בחשבון כי יכול להיווצר מצב בו המבחנים והראיונות הנוספים ייקחו כחודש ימים או יותר ולכן תצטרכו להתמודד עם גילוי ההריון למעסיק חודש לאחר שהוא קיבלת אתכן לעבודה. השיקול הוא שלכן מבחינה משפטית עד החודש החמישי.

מעדיפים נשים לא בהריון

חשוב לדעת כי רוב המעסיקים מעוניינים להעסיק נשים שאינן בהריון. קבלה לעבודה של עובדת בהריון משמע היעדרויות מהעבודה לצורך כל מיני בדיקות, מצבים של שמירת הריון, עייפות ומיני תופעות לוואי של ההריון וכמובן חופשת לידה לאחר 9 חודשים. כלומר המעסיק יצטרך לחפש עובדת מספר חודשים לאחר שהוא החל להעסיק אותה. לכן, ההיגיון כאן ברור ומשום שרוב הנשים שמחפשות עבודה מבינות עניין זה הן נמנעות לומר בראיון עבודה כי הן בהריון. חשוב לדעת כי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה אוסר להפלות נשים בהריון, אך עדיין השאלות שנשאלות פעמים רבות בראיון עבודה קשורות לילדים ותכנון הריון והתשובות הן שיקול משמעותי לקבלת המועמדת למשרה המבוקשת.

לסיכום, כל עוד לא הגעתן לחודש החמישי של ההריון אין חובת גילוי והכל תלוי בכן ובהחלטה שלכן.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן