מאמרים  »  ראיון עבודה  »  דברים שמומלץ לא להגיד בראיון עבודה

דברים שמומלץ לא להגיד בראיון עבודה

יש אנשים רבים שעבדו במהלך רוב חייהם ואינם מהוקצעים בראיונות עבודה. כיוון שבשלב מסוים בחייהם נוצר מצב ובו הם פוטרו או החליטו לנסות ולמצוא משרה חדשה עם תנאים טובים יותר, הם חייבים להתכונן לראיונות עבודה ולדעת מה אומרים ומה לא. מאמר זה יתמקד בדברים שמומלץ לא לציין בעת ראיון עבודה.

"לא מלכלכים"

אין זה משנה אם עבדתם במקום עבודה בו לדעתכם הבוס היה צריך לאשפז את עצמה במחלקה הסגורה. אין זה משנה אם עבדתם במקום עבודה שהונה אתכם ולא משנה אם מקום העבודה לא הסכים לתת לכם דמי פיטורין או בונוס כלשהו וזאת משום שאתם עזבתם את המקום..לאחר 10 שנים ויותר. השורה התחתונה היא שאסור ללכלך על מקום העבודה, דבר שכולל גם את המנהלים של המקום, העובדים והגישה בה נקט הבוס.

"אין לי מושג"

תשובה זו לא באה בחשבון בראיון עבודה. אם שואלים אתכם האם שמעתם על החברה אליה הגעתם לראיון או מהם הכישורים החיוביים והשליליים שלכם. התשובה "אין לי מושג" תיתפס כתשובה מזלזלת. תמיד יש לקרוא אודות החברה אליה אתם מגיעים לראיון ולבוא מוכנים. בנוסף, יש לחשוב מראש על המאפיינים שלכם, צורות הלמידה, התפיסה ומדוע החלטתם שאתם מעוניינים לעבוד דווקא בחברה אליה הגעתם לראיון.

"במילא עוד כמה שנים אמשיך הלאה"

אין זה משנה אם כיום נהוג להחליף מקום עבודה כל מספר שנים וזאת על מנת לעלות בסולם הדרגות המקצועי, לא אומרים דבר כזה לאדם שמראיין אתכם. אף אחד אינו מעוניין לקלוט אתכם לחברה, להשקיע בכם ולדעת שכל ההשקעה הזאת יורדת לטמיון וזאת משום שבעוד כמה שנים אתם תמשיכו הלאה למקום אחר. אם אתם חשים צורך לדבר על קידום, יש לדבר על קידום בחברה עצמה.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן