מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  הפצת קורות חיים לחברות השמה

הפצת קורות חיים לחברות השמה

החלטתם מהי עבודת החלומות שלכם, הכנתם קורות חיים ייצוגיים ועכשיו הגיע הזמן להפיץ אותם בין חברות ההשמה. פניה חברות ההשמה היא השיטה הנפוצה ביותר היום לחפש עבודה, מכיוון שמרבית משרות פנויות מרוכזות בחברות אלה. שוק התעסוקה שינה את פניו ומרבית מעסיקים במשק הישראלי מעדיפים היום את המיון הקפדני והמקצועי של חברות ההשמה. גם חברות גלובליות שפועלות בהן מחלקות משאבי אנוש וגם עסקים מקומיים בינוניים וקטנים מעדיפים לעבוד עם חברות השמה ולגייס בשיטה הזו מכיוון שזוהי השיטה שהוכיחה את יעילותה לא פעם.

כיצד עושים את זה נכון

ישנן כמה שיטות לפנות לחברות כוח אדם. האפשרות הראשונה היא לפנות לחברת השמה בפקס, האפשרות השנייה היא לפנות במייל והאפשרות השלישית היא לפנות בטלפון. בכל מקרה לפני תחילת עבודה עם חברה תתבקשו לשלוח קורות חיים ולהגיע לפגישת היכרות. בעת הפניה הראשונה בררו עם החברה שפניתם אליה האם היא מציעה גם שירותי הכוון תעסוקתי. זה כולל מבחני אישיות ומבחנים מקצועיים שבסיומם ניתן לקבוע על פי התוצאות האם התפקיד שאליו אתם פונים אכן מתאים לכישורים שלכם.

בפקס או במייל?

למרות שפקס נחשב לאחד מהאמצעים להעברת המידע המודפס, שליחת קורות חיים במייל תהיה השיטה הנוחה ביותר עבור כולם. חשוב רק לא לשכוח לצרף כמה משפטי פתיחה או מכתב מקדים לקורות החיים שלכם על מנת להגדיל את הסיכוי שלכם להתבלט לעומת שאר המועמדים.

לכל החברות או רק למובחרות?

יש שיגידו שעדיף לפנות לכמה שיותר חברות כוח אדם. אחרים יטענו כי כדאי לפנות רק לחברות שמתמחות בתחום המסוים שבו אתם עוסקים. לדעתנו חשוב לפנות לפחות לכמה חברות ובמיוחד לכל אותן החברות אשר מגייסות בתחום ספציפי. כך למשל קיימות חברות המתמחות בגיוס אנשי הייטק וחברות המתמחות בגיוס כוח אדם בתחום של סיעוד. יש חברות שעוסקות בגיוס של כל המקצועות מכיוון שפועלות במסגרתן כמה מלקות מקצועיות וחברות אחרות מתמחות בכמה תחומים בודדים.

עם מכתב מקדים או בלי

הסברה של כל המומחים בתחום התעסוקה היא כי מכתב מקדים מגדיל את הסיכוי שקורות החיים שלכם ימשכו תשומת לב של נציג החברה. יחד עם זאת חשוב שגם הוא יהיה מנוסח בצורה ייצוגית ומקצועית וחשוב אפילו עוד יותר הוא שעליו להיות תמציתי ואמיתי.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן