מאמרים  »  קריירה  »  רוצים לעשות שינוי בקריירה? כך תעשו זאת נכון...

רוצים לעשות שינוי בקריירה? כך תעשו זאת נכון...

לא פעם אנחנו בוחרים במסלול קריירה מסוים בגלל שאנחנו רוצים קריירה שמכניסה הרבה כסף או קריירה שיש בה ביטחון תעסוקתי או כלכלי. לפעמים אחרי שיש לנו כבר קריירה מצליחה אנחנו קמים יום אחד ומבינים שאנחנו עובדים בעבודה שאנחנו לא אוהבים בתחום שלא מעניין אותנו.

כך אנחנו מחליטים לבצע שינוי בקריירה שלנו. בשביל שנשנה את הקריירה שלנו לא מספיק שנרצה זאת. שינוי קריירה מצריך השקעה רבה של זמן בלימוד מקצוע חדש. אנחנו יכולים ללמוד את המקצוע החדש שלנו באוניברסיטה או דרך ניסיון עבודה מעשי (כמובן שאם אנחנו רוצים להיות רופאים או עורכי דין לא נוכל ללמוד זאת דרך ניסיון עבודה מעשי אלא רק דרך לימודי הסמכה).

שינוי בקריירה – יתרונות

יש הרבה יתרונות לשינוי קריירה באמצע החיים. שינוי קריירה יכול להעניק לנו רוח חדשה במפרשים ורצון ומוטיבציה חדשים להצליח בעבודה שלנו. יתרון נוסף בהחלטה לשנות את הקריירה שלנו הוא שכך אנחנו יכולים לנצל את הקריירה הקודמת שלנו לטובת הקריירה החדשה שלנו. למעשה כאשר אנחנו משנים את הקריירה שלנו אנחנו חייבים לעשות זאת בצניעות ובסקרנות רבה. בעוד שבמקצוע המקורי שלנו אנחנו מומחים בקריירה החדשה שלנו אנחנו טירונים חדשים ואנחנו צריכים להתנהג לפי היכולת האמתית וההכשרה שלנו בכל מקצוע.

לסיכום, ניתן לומר ששינוי קריירה יכולה להיווצר בגלל סיבות שונות. יש אנשים שמשנים את הקריירה שלהם כי הם לא מצאו עבודה במקצוע המקורי אותו הם למדו. יש אנשים שמשנים את הקריירה שלהם בגלל חוסר עניין או פשוט בגלל שהם חושבים שהם יכולים לעשות עבודה טובה יותר במקצוע אחר. לא משנה באיזה קריירה חדשה אנחנו בוחרים כדאי לנו לבחור קריירה שתגרום לנו לקום באושר מהמיטה בבוקר.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן