מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  חיפוש עבודה לסטודנטים

חיפוש עבודה לסטודנטים

סטודנטים מהווים חלק חשוב מאוד מהחברה, מעבר לעובדה שמספרית מדובר באחוז ניכר, הסטודנטים מייצגים את דור העתיד של המדינה. כל סטודנט יודע שבשבילו עבודה היא חובה, מעטים מגיעים ממשפחה המאפשרת להם ללמוד ללא כל דאגה והרוב המכריע קורס תחת נטל הלימודים, העבודה והבילויים שפשוט לא נשארת להם דקה פנויה. אחד הקשיים הגדולים בתהליך חיפוש העבודה אצל סטודנט הוא התאמת שעות הלימודים לשעות העבודה, דבר המחייב ויתורים כואבים, הכנו לכם הסטודנטים מדריך זה על מנת לעזור לכם למצוא את העבודה המתאימה לכם ביותר.

ירידי עבודה לסטודנטים

מעסיקים רבים כבר זיהו את הפוטנציאל, מדובר בכח עבודה זול יחסית ובעל הכשרה טכנית, מדי מספר חודשים מתקיימים ברחבי האוניברסיטאות ירידים בהם מגיעות כל החברות הגדולות בשוק על מנת לגייס עובדים איכותיים לשורותיהם, החברות כבר הבינו שמדובר בהשקעה לטווח ארוך ומחפשות את אותם אנשים אשר משיגים ציונים גבוהים בלימודים ויכולים בעתיד להפוך לנכס חשוב בחברה.

מינוף קשרים אישיים מהקמפוס

רוב האנשים אשר יושבים כיום בעמדות מפתח בשוק היו בעברם סטודנטים בעצמם, אנשים אלו מקיימים עד היום קשרים עם אנשי האקדמיה ואלו ממליצים להם עד מועמדים בעלי פוטנציאל גבוה אשר לדעתם יוכלו להשתלב ולתת ערך מוסף לחברה. אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עבודה מתוך הקמפוס היא על ידי שימוש בתשתית החברתית בקמפוס, קשרים טובים עם מרצים ותמיד לשמור על חצי אוזן קשבת על מנת לא לפספס שום הזדמנות.

פרויקטים באופן עצמאי

אחד המכשולים הגדולים ביותר אשר עומדים בפני הסטודנט הוא בעצם חוסר הניסיון, הדרך הטובה ביותר לצבור ניסיון היא פשוט לבצע פרויקטים באופן עצמאי על מנת שלאחר מכן תוכלו להציג זאת למראיין. לדוגמא: אם אתה סטודנט לתוכנה ואתה מעוניין להתקבל לחברה מסוימת, תוכל לאפיין ולבנות תוכנה הקשורה לתחום בו אתה שואף לעבוד בו, כך תוכל להראות "קבלות" למעסיק הפוטנציאלי גם בתור סטודנט.

החשוב מכל - ציונים!

הצלחה בלימודים יכולה להיות כרטיס הכניסה שלכם לחברות הגדולות, הצלחה משדרת רצינות, מקצוענות והתמדה - תכונות אלו תמיד נמצאות גבוה ברשימת הדרישות של המעביד.

כתיבת קורות חיים של סטודנטים

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן