מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  חיפוש עבודה לאימהות לאחר ההיריון

חיפוש עבודה לאימהות לאחר ההיריון

חיפוש עבודה איננו תהליך פשוט בשום שלב בחיים, לעיתים נשים רבות הנמצאות בתפקידים שונים במשק מעדיפות במהלך תקופת ההיריון לעזוב את עבודתן על מנת להשקיע את כל כולן בגידול התינוק. פעמים רבות נשים אלו מוצאות את עצמן מחוץ לשוק העבודה, שוק זה המתפתח בקצב מהיר דורש מהמועמדים להיות מעודכנים ונשים אשר לוקחות פסק זמן יכולות למצוא את עצמן מאחור בכל הקשור לטכנולוגיות חדשות ונהלים שהשתנו.

למדי את שוק העבודה

ידע זה כוח אומר הפתגם וגם צודק, לפני שאת מחליטה לחזור לעבוד קחי חודש, ערכי מחקר מקיף על השוק אליו את מכוונת ונסי להבין מה השתנה. הסתכלי במודעות המתפרסמות באתרי הדרושים על מנת להבין מה הן דרישות המעסיקים בתחומך ונסי לזהות יכולות חדשות הנדרשות ולא קיימות אצלך, כמו כן הסתכלי בבלוגים טכנולוגיים על מנת להשלים פערים וללמוד את כל מה שהפסדת.

השתמשי ביתרונות הטכנולוגיה

לאחר ההחלטה לחזור לעבודה והשלמת פערי הידע הדרושים תוכלי להתחיל בחיפוש עבודה בפועל, לצורך כך ישנן מספר אפשרויות בהן תוכלי להיעזר על מנת להפוך תהליך מורכב זה ליעיל יותר:

  • מנועי הפצת קורות חיים – שימוש בטכנולוגיה זו מאפשר לך בעזרת מספר פעולות מהירות ומצומצמות לשלוח את קורות החיים שלך למספר רב של מעסיקים פוטנציאליים, ישנם מספר אתרים טובים להפצת קורות חיים. בעת ההרשמה תתבקשי לספק מספר פרטים כדוגמת: השכלה, מקום מגורים, ידע מקצועי והעדפות מקצועיות, לאחר מכן תבצע בשבילך המערכת פילוח שוק ותשלח את קורות החיים שלך למספר רב של מעסיקים בתחומך.
  • שימוש ברשתות חברתיות – כוחן של הרשתות החברתיות הוא גדול מאוד, בעזרת הפצה קטנה שלך אל חבריך ושל חברייך אל חבריהם תוכלי להיחשף לאלפים רבים של צפיות פוטנציאליות במודעת חיפוש העבודה אותה את מפרסמת. כמו כן ישנן רשתות חברתיות ייעודיות המתרכזות בשוק העבודה ומאפשרות לך ליצור מעגל קשרים עסקי רחב ומגוון, חברות רבות מחפשות לגייס אנשים ברשתות אלו מכיוון שכך מתאפשר להן להכיר את המועמד טוב יותר.

לסיכום – הצעד הראשון לכניסה לשוק העבודה לא יהיה פשוט כמו גם הפעם הראשונה בה תעזבי את תינוקך לבד בבית אך צעד זה הוא בלתי נמנע בכלכלה של היום שבה רוב זוגות ההורים חייבים להחזיק במשרה על מנת לעמוד בתשלומי החשבונות.

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן