מאמרים  »  ראיון עבודה  »  שאלות נפוצות בראיונות עבודה ותשובות מומלצות

שאלות נפוצות בראיונות עבודה ותשובות מומלצות

מטרתו של מאמר זה הוא להכין אתכם לקראת ראיון עבודה. אם בעבר, כל אחד הגיע אל ראיון עבודה וענה ישירות על שאלות ללא הכנה מוקדמת, כיום המצב שונה לחלוטין ופעמים רבות הכנה לראיון היא זו שתקבע את הצלחתו וקבלתכם למשרה המיוחלת.

האם תוכל לספר לי קצת על עצמך?

יש מראיינים שמתחילים את הראיון בדרישה עם חיוך שהאדם מולם יספר על עצמו. כאן חשוב מאוד ממוקדים. המראיין אינו רוצה לדעת את כל פרטי חייכם אלא לקבל רושם על האופי שלכם ולהבין מהו הניסיון והכישורים שלכם. ההמלצה היא להסתפק בכמה משפטים קצרים כשהראשון תמיד יהיה שם מלא, מקום מגוריםס, גיל וסטאטוס משפחתי.

האם פישלתם אי פעם בעבודה?

כאן מדובר על שאלה מכשילה. כל עובד ביצע צעד שגוי זה או אחר במקום עבודתו, כיוון שכולנו בני אדם. אם תענו על שאלה זו בחיוב המראיין יבקש מכם לתאר את המקרה. המטרה האמיתית של שאלה זו היא לדעת אם אותו אדם שעשה את הטעות למד ממנה ואינו חוזר עליה. בנוסף, המראיין ילמד מה אתם חושבים על עצמכם מהתשובה שלכם. האם החשיבות העצמית שלכם גבוהה, האם אתם חסרי בטחון, לא לוקחים אחריות על הטעויות שלכם ועוד. התשובה האידיאלית היא לבחור טעות קטנה שאינה משמעותית ביותר והלקח הנלמד מטעות זו.

מה התכונות החיוביות והשליליות שלכם?

כאן חשוב מאוד לתאר בביטחון מלא שלוש תכונות חיוביות שלכם שמתאימות למשרה אליה הגשתם מועמדות. לגבי תכונות שליליות חשוב לבחור בתכונות שאכן שליליות אך מינוריות ואינן יכולות לפגוע במשרה אליה מנסים להתקבל, כמו למשל פרפקציוניזם, בלגניסט בכל הקשור אל הבית ועוד.

למה אתה חושב שאני צריך להעסיק אותך?

זוהי אחת השאלות המבלבלות ביותר וכאן המראיין או המעסיק יכול לגלות רבות על האופי והביטחון העצמי שלכם. כאן חשוב מאוד לגלות בטחון (קצת יהירות לא תזיק) ולפרט את כל התועלות שלכם (תועלות שישפיעו על העסק לטובה).


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן