מאמרים  »  ראיון עבודה  »  ראיון עבודה

ראיון עבודה

אם אתם מחפשים עבודה, עליהם להתכונן היטב לראיונות העבודה שמצפים לכם אך לפני הכול, חשוב ביותר לוודא כי יש בידכם קורות חיים איכותיים. לפניכם כמה טיפים כלליים לגבי כתיבת קורות החיים ודגשים חשובים לגבי ההופעה הנכונה בראיון העבודה.

טיפים כלליים

  • לא לשכוח לצרף לקורות החיים מכתב מקדים.
  • לבקש ממישהו שמכיר אתכם לעבור על קורות החיים שלכם לפני השליחה
  • לבדק לגבי השכר הממוצע בתחום שבו אתם מחפשים עבודה.
  • מומלץ לשקול לפנות להכוון תעסוקתי להערכת היכולות האישיות והמקצועיות שלכם.
  • כדאי להיעזר בשירות מקצועי של בדיקת קורות החיים על מנת לוודא שהם כתובים כהלכה.

הופעה בראיון עבודה

כשאתם מגיעים לראיון עבודה וודאו כי אתם נראים מטופחים ומסודרים, שהחולצה שלכם מגוהצת, שהשיער מסודר ושהמראה שלכם משדר רצינות ולא רישול. מומלץ לשים בושם אך לא יותר מדי על מנת שלא להקשות על המראיין אלא ההפך, לגרום לו לחוש נעים בחברתכם. לא כדאי להיכנס לראיון עבודה עם מסטיק אבל כן כדאי לשים בפה לפני הכניסה לראיון סוכריית מנטה לטיהור הנשימה. לנשים מומלץ להתאפר בעדינות ולא בכבדות ולגברים חובה להגיע לראיון עבודה מגולחים ומסופרים. לנשים, המומחים ממליצים להגיע עם שיער אסוף מכיוון שזה משדרה ייצוגיות ולא ללבוש צבעים בוהקים מדיי. אין סיבה ללבוש חליפת שלושה חלקים לראיון עבודה, אך יחד עם זאת, לא כדאי גם להגיע עם ג'ינס קרוע וחולצה דהויה.

התנהגות בראיון עבודה

על מנת לשדר רצינות וליצור את הרושם הנכון, עליכם להתנהג בטבעיות במהלך ראיון עבודה ולהיות כנים ואמיתיים. העמדת פנים ושקרים יבטלו אוטומטית את מועמדותכם לתפקיד ויכולת להביע בצורה כנה (ומנומסת) את דעתכם, יעשה את הרושם הנכון. תכינו את עצמכם לשאלות אישיות שישאלו אתכם על התכונות האישיות, על היתרונות והחסרונות שלכם, על הצדדים החזקים שלכם ועל הצדדים הפחות חזקים. תתכוננו גם לשאלות לגבי הראייה שלכם את העתיד המקצועי שלכם וכדאי גם שיהיו לכם תשובות מוכנות לגבי התחביבים שאתם מעוניינים לשתף בהם. זה המקום לציין כי בילוי עם חברים, צפייה בטלוויזיה וקריאת ספרים לא נחשבים לתחביבים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן