מאמרים  »  ראיון עבודה  »  איך לא להתנהג בראיון עבודה

איך לא להתנהג בראיון עבודה

ראיון עבודה הוא מצב מלחיץ לכל אחד מאתנו. בראיון עבודה שופטים אותנו לפי קורות החיים שלנו, לפי המראה החיצוני שלנו, לפי הדיבור שלנו וגם לפי ההתנהגות שלנו. חשוב מאוד להקפיד לא להתנהג בצורה מוזרה בזמן ראיון עבודה.

כך למשל מומלץ לא לקטוע את המראיין בזמן שהוא מדבר או להרים עליו את הקול. מומלץ גם לא להתעצבן או להתנהג בחוסר כבוד כלפי המראיין בראיון עבודה שיש לנו. עוד מומלץ לא להימנע מלהביט בעיניים של המראיין. כאשר אנחנו לא מביטים בעיניים של אנשים אחרים אנחנו משדרים חוסר ביטחון אישי, חשדנות וגם חוסר מותאמות חברתית.

למה חשוב להקפיד על המראה החיצוני שלנו בראיון עבודה?

אחד הדבר שהכי חשוב להקפיד עליהם בזמן שאנחנו הולכים לראיון עבודה הוא הלבוש והמראה החיצוני שלנו. לא מומלץ להגיע לראיון עבודה לא מסורקים, עם כפכפים ועם חולצה בלי שרוולים. כמו מומלץ לא להגיע לראיון עבודה עם בגדים שיש עליהם כתמים או עם בגדים קרועים. לראיון עבודה אנחנו צריכים להגיע במראה מטופח ומסוגנן, כי כך ניצור על המראיין רושם ראשוני טוב של מקצועיות, כבוד אישי והבנה של נורמות חברתיות.

לסיכום, ניתן לומר שההתנהגות שלנו בזמן ראיון העבודה שלנו תשפיע רבות על תהליך הקבלה שלנו לעבודה. ככל שנתנהג בצורה מכובדת יותר במהלך ראיון העבודה כך ניצור רושם טוב על המראיין והסיכויים שנתקבל לעבודה יגברו. מומלץ למשל להקפיד ולא לאחר לריאיון. מומלץ גם לשים את הפלאפון שלנו על שקט או אפילו לכבות אותו בזמן הריאיון. זה מאוד לא מכובד לענות לשיחת טלפון או להתכתב עם מישהו בוואטס אפ בזמן שיש לנו ריאיון עבודה, כי כך אנחנו משדרים שלא אכפת לנו מהזמן של המראיין או מהעבודה.

הצעד הראשון לפני כל עבודה הוא כמובן, שליחת קורות חיים. תוכלו לעשות זאת בחינם ובמהירות - כאן. בהצלחה!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן