מאמרים  »  טיפים נוספים  »  דברים שיגבירו את האפקטיביות שלכם בעבודה

דברים שיגבירו את האפקטיביות שלכם בעבודה

ידוע כי לאורך השנים האפקטיביות של רוב העובדים יורדת. במילים אחרות, נהוג לכנות את התופעה הזו בתור שחיקה. הדבר המסוכן ביותר בשחיקה הוא שיפטרו אתכם מהעבודה, ואז תישארו בלי עבודה, בלי המלצות שיעזרו לכם להתקבל לעבודה חדשה, ועם עוד יותר מרמור ועצב. למעשה, ניתן להתגבר בצורה יחסית קלה על תופעת השחיקה בעבודה. כל מה שצריך זה קצת שימת לב, קצת רצון, ובעיקר – הרבה מוטיבציה להתקדם למקום טוב יותר.

דבר ראשון – עשו לכם חברים

יכול להיות שנפלתם על מקום עבודה בתחום שאינו מעניין אתכם, ושכבר ראיתם הכל, שמעתם הכל ופתרתם הכל. אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא עניין מחודש בעבודה ובעיסוק שלכם היא למצוא חברים חדשים בעבודה. נסו להתחבר לאנשים שבעבר לא התחברתם עימם מסיבות שונות. נסו למצוא איתם מכנה משותף גם מחוץ לשעות העבודה. בסופו של דבר, המטרה היא להפוך את מקום העבודה שלכם למקום אליו נעים להגיע מבחינה חברתית. זה כבר יגביר את כל שאר המאפיינים שלכם בכל הקשור לאפקטיביות העבודה.

דבר שני – היו תחרותיים עם עצמכם

נסו להיות המבקרים החריפים ביותר של... עצמכם! נסו להיות בתחרות עם עצמכם, אפילו בדברים קטנים וחסרי משמעות. כך למשל, נסו לבדוק עד כמה אתם יכולים להשתפר בניסוחי אימיילים יפים ומכובדים. נסו לבדוק עד כמה אתם יכולים להיות סבלניים יותר לעמיתים שלכם וללקוחות. נסו לבדוק עד כמה אתם יכולים לעבוד מהר. העיקר שתצרו לעצמכם איזשהו עניין מיוחד, אשר יגביר באופן טבעי את כלל התפקוד שלכם במערכת.

דבר שלישי – למדו עוד על הנושא בו אתם עוסקים

נכון שזה יכול להיות פחות רלוונטי לאנשים שעובדים כבר 30 שנה באותו תחום, אבל תמיד אפשר ללמוד יותר, להיות יותר טובים, יותר בקיאים, ויותר מעמיקים. זה בהחלט יעזור לכם להכניס כוחות מחודשים לעבודה שלכם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן