מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  איך עושים קורות חיים מרשימים

איך עושים קורות חיים מרשימים

כתיבת קורות חיים תקינים ומרשימים יכולה להשפיע בצורה משמעותית על קבלתכם לראיון במקום העבודה בו אתם מעוניינים. מאמר זה ימנה בפניכם נקודות חשובות בכל הקשור אל הכנת קורות חיים, או כפי שהמקצוענים ביניכם מנסחים זאת 'בניית קורות חיים'.

הכנת קורות חיים- שיווק עצמי

חשוב לקחת בחשבון כי הכנת קורות חיים וכתיבתם הם למעשה השיווק העצמי שלכם. בפיסת נייר המונה קטגוריות של פרטי התקשרות, השכלה, ניסיון במקומות עבודה, שירות בצה"ל וידע על תוכנות כאלו ואחרות, אתם חייבים להצליח לשווק את עצמכם בצורה הטובה ביותר. ייתכן שיש לכם כבר קו"ח ואתם מעוניינים רק בשדרוג. יש כמות גדולה מאוד של אנשים שמתחרים על מקומות עבודה. לכן, הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא שכתיבת קורות החיים תיעשה בצורה תקנית אך גם תשלב כמה משפטים מקצועיים בעלי נימה אישית שיצליחו לגרום לקורות החיים שלכם להתבלט ולסקרן את כל מי שמקבל אותם.

בניית קורות חיים- נקודות חשובות ליישום

אם אתם עדיין לא מבינים 'איך עושים קורות חיים?' חשוב שתוודאו אתם נשמעים לכללים הבאים:

  1. התאמה- בניית קורות חיים צריכה להיעשות בהתאם למשרה אליה אתם מייעדים או התחום בו אתם מעוניינים לעבוד. אם מדובר על מספר תחומים, ההמלצה היא הכנת קורות חיים לכל אחד מהם.
  2. הכנה מקדימה- טרם מחליטים על הכנת קורות חיים חשוב מאוד לבצע עבודת הכנה מקדימה עם עצמכם. אתם חייבים להחליט מהו התחום והמשרה בהם אתם מעוניינים, מה נדרש על מנת להצליח ולהתקבל למשרה זו, מהם התועלות שלכם והתכונות שיעזרו לכם להתקבל למשרה זו ומה החסרונות שלכם, האם התועלות עולות על החסרונות וכיצד תוכלו להעביר את המסר כי אתם אלו שהכי טובים למשרה זו.
  3. פורמט- בניית קורות חיים תמיד חייבת לכלול את פורמט מסודר ובו הפרטים האישיים שלכם, השכלה, מקומות עבודה, תפקיד בכל אחד מהם וניסיון, שירות צבאי, שליטה בתוכנות מחשב, שפות רלוונטיות ותחביבים.
  4. ייחוד- אם עסקתם בשליחות למען הקהילה ופעילות התנדבותית או אם יש לכם כישורים מיוחדים, חשוב מאוד שתרשמו זאת בקורות חיים תחת סעיף 'שונות'. דבר זה יכול להרשים ולעזור לכם.

לאחר שהכל מוכן - מומלץ לשלוח את הקו"ח או להראות אותם לכמה חברם ו/או אנשים שאתם סומכים עליהם - שכן חוות דעת נוספת היא תמיד דבר מבורך, ובנוסף הם יכולים לשים לב לדברים שאתם לא. לאחר שהקו"ח שלכם עברו תחת עיניים של עוד 1-2 אנשים לפחות, אתם ככל הנראה מוכנים ומוזמנים להפיץ את הקורות חיים שלכם.

בהצלחה!


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן