מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  החשיבות של יצירת קשרים לצורך מציאת עבודה

החשיבות של יצירת קשרים לצורך מציאת עבודה

אם בעבר כל אחד שרצה למשרה משרה פנה אל חברה שפרסמה משרות במייל עם קורות חיים או אל חברת כוח אדם, כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים למצוא עבודה על ידי חברים שמכירים אותם ויכולים להמליץ עליהם בפני הבוס.

מציאת עבודה על ידי קשרים

מאז ומעולם אנשים מצאו עבודה באמצעות קשרים והדבר היה מוכר פעמים רבות באמצעות המילה 'קומבינות'. כיום, יש רשתות חברתיות תעסוקתיות שהבינו שמדובר על מכרה של זהב ומאפשרים לכל אחד ואחת מאיתנו להיות 'קומבינטורים' ברשת, להתיידד עם אנשי מקצוע אחרים, ליצור קשרים ולמצוא את אותה עבודה בה אנו מעוניינים. בשנים האחרונות רשת הפייסבוק החברתית ורשת הלינקדאין מוכיחות שניתן ליצור קשרים רבים באינטרנט ובעקבותיהם אף למצוא את עבודת החלמות שלכם.

רשת חברתית לינקדאין

הטבע של רוב האנשים הוא ליצור קשר עם אנשים אחרים. אם בכדי להכיר את בני או בנות הזוג, להתחתן וליצור משפחה, אם על מנת ליצור קשרי ידידות, אם על מנת לעזור אחד לשני בתחום המקצועי ואם על מנת למצוא משרה מסוימת שתעזור לכם לפתח את אותה קריירה עליה חלמתם. כיוון שיצירת קשרים חברתיים היא דבר טבעי, החליטו ליישם את הרעיון לרשת חברתית באינטרנט בשם לינקדאין. כל האנשים ברשת הם אנשים שמעוניינים ליצור קשרי יזמות, קשרים עסקיים ואנשים שמעוניינים למצוא עבודה.

קשרים מקצועיים תעסוקתיים- היתרונות

יש יתרונות רבים להחלטה למצוא עבודה באמצעות קשרים:
  • הפנייה אישית- היתרון הראשון הוא שנוח מאוד לברר לגבי משרה זו או אחרת באמצעות הפנייה אישית של חבר או פנייה אישית של נציג חברה מסוימת שכבר הכיר אותך קודם לכן ברשת.
  • מהירות- בדרך כלל המשרות הראשונות מתפרסמות בין חברים וברשתות חברתיות.
  • אמינות- ניתן להכיר את האדם לפני, לקרוא עליו, לצפות ברשימת חבריו ולראות האם יש לכם חבר משותף ולכן בדרך כלל האנשים שמוצאים ברשת אמינים.

לרשימת חברות המלאה לחץ כאן