מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  איך למצוא עבודה

איך למצוא עבודה

חיפוש עבודה באופן מסורתי הינו תהליך ארוך ומייגע שיכול להימשך חודשים רבים, על מנת לעבור אותו בצורה הטובה ביותר צריך האדם בראש ובראשונה להכיר את עצמו ולכוון למטרות המתאימות, השוק מלא בעבודות מסוגים שונים ואחד הדברים החשובים הינו שמירה על מיקוד לצורך הצלחה במשימה. על מנת לסיים את תהליך חיפוש העבודה באופן היעיל והמהיר ביותר מומלץ להיעזר בשיטות הבאות:

רשתות חברתיות

מדובר בכלי בעל כוח רב, אין כמעט אדם בעולם המערבי שלא מחזיק בפרופיל לפחות ברשת חברתית אחת, אם מדובר בפייסבוק, טוויטר או לינקדאין השימוש בכלי הזה יקדם אתכם צעד גדול לכיוון המטרה. חשוב לבנות פרופיל אישי מרשים ומקצועי המשקף את כל מעלותיכם, בין אם אתם מודעים לכך או לא רוב המעסיקים הפוטנציאלים מחפשים אתכם היום ברשת לפני הבחירה בכם על מנת לקבל עוד מידע. חברות העבירו את מכרז מאמצי הגיוס שלהם לרשתות אלו ומבקשות מהעובדים בחברה להפיץ בין חבריהן ברשת את המשרות הפנויות בהבנה שכך ניתן להגיע לקהל רב וממוקד, כמו כן השיטה גם עובדת בכיוון ההפוך כך שאתם תוכלו לפרסם את עצם היותכם פנויים לעבודה ותוכלו להגיע למספר רב של מגייסים.

הפצה מרוכזת של קורות החיים

פלטפורמות רבות באינטרנט מציעות יעיל של הפצת קורות חיים, המערכת עובדת כך שבעזרת מילוי פשוט של מספר קריטריונים ממיינת המערכת את המגייסים הרלוונטיים לתחום המבוקש שלכם ובעצם שולחת לכולם במקביל את קורות החיים אותם העלתם לאתר. שימוש בפלטפורמה זו חוסך זמן רב בחיפוש ובעצם גורם למעסיקים לחפש אתכם במקום, בעזרת שיטה זו תוכלו להגיע לכמות גדולה הרבה יותר של חברות וכתוצאה מזה למשרה המתאימה לדרשותיכם.

לוחות דרושים

אומנם מדובר בשיטה יעילה פחות אך עדיין כבודה במקומה מונח, בין אם מדובר בלוח חיפוש עבודה אינטרנטי או לוח בעיתון, עדיין מעסיקים רבים בוחרים לפרסם את משרותיהם בלוחות אלו. מחפש העבודה בוחר את התחום המתאים לו, את המשרה הספציפית ואפילו את האיזור הגיאוגרפי בו הוא מעוניין לעבוד, לאחר מכן יוצגו בפניך כל האפשרויות הרלוונטיות ובאמצעות מעבר ביניהם תוכל לבחור את המשרה המתאימה ולשלוח קורות חיים למעסיק.

מספר טיפים חשובים

לאחר שהבנו את האפשרויות העומדות בפנינו בעת חיפוש עבודה ישנם מספר טיפים חשובים שהקפדה עליהם תעזור בהחלט להגיע לתוצאות באופן מהיר יותר:

  • התייחסו לחיפוש העבודה בתור עבודה – הקפידו לקום מוקדם, לשמור על סדר יום קבוע מראש, קבעו לעצמכם מטרות שונות ועמדו בהם.
  • לקו את מאמצי החיפוש למוקדים שונים ביום – המשרות השונות לא בהכרח מתפרסמות בשעות קבועות, המשיכו לחפש בשעות שונות במהלך היום על מנת להיחשף למשרות רבות יותר.
  • שדרגו את קורות החיים – במקרה בו החלטתם לפנות לתחומים שונים, חשוב לשלוח מסמך קורות חיים מותאם למשרה, השקיעו זמן ומחשבה שכן זהו כרטיס הביקור שלכם בפני המעסיק.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן