מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  כתיבת קורות חיים בהייטק

כתיבת קורות חיים בהייטק

הייטק הוא תחום תעסוקה מאוד מבוקש בישראל והוא מצריך השכלה טכנית. גם תהליך גיוס בחברות הייטק שונה מאשר אצל מעסיקים אחרים והוא מצריך לרוב פניה לחברת השמה שמתמחה בהשמה בהייטק ועמידה במבחנים טכניים. גם קורות חיים המיועדים להגשה למעסיקים בתחום ההייטק צריכים להיכתב על פי כללים מסוימים התואמים את הדרישות בשוק התעסוקה המיוחד הזה.

אילו פרטים על קורות החיים שלכם להכיל במידה והנכם מעוניינים לעבוד בהייטק

על קורות החיים המיועדים לחברת הייטק להכיל את הפרטיים האישיים בראש העמוד ולאחר מכן סעיף "תמצית" שבו מסופר במשפט אחד מי אתם ובו נהוג לפרט על התכונות האישיות החשובות כמו יחסי אנוש מצוינים ותודעת שירות גבוהה. לאחר מכן יבוא פירוט של ההשכלה ולאחר מכן סעיף "קורסים והסמכות", שבו נהוג לפרט על הקורסים המקצועיים. לאחר מכן יבוא הניסיון המקצועי ולאחריו "סביבת עבודה ותוכנות" שמפרט את כל התוכנות שאתם מכירים. בסוף יופיע הפירוט על השירות הצבאי, פירוט השפות שאתם שולטים בהן ובסוף תחת הכותרת "שונות", נהוג לציין תחומי התנדבות אם יש.

האם אפשר לשלוח קורות חיים באנגלית

מכיוון שהמון חברות הייטק בישראל הן שלוחות של חברות בינלאומיות, כל העובדים בחברות הם בעלי ידע נרחב בשפה האנגלית. למרות שבישראל לא נהוג לשלוח קורות חיים באנגלית, במקרה של חברות הייטק, ניתן לשלוח גם קורות חיים באנגלית. מדובר על ארגונים אשר מרבית הפעילות שלהם מושתתת על אנגלית ועל נהלי עבודה בינלאומיים, לכן גם קורות חיים באנגלית יתקבלו בברכה.

כמה דגשים הכי חשובים

לא משנה אם מעצב גרפי עיצב לכם את קורות החיים או אם כתבתם אותם בכוחות עצמכם, הדבר החשוב ביותר הוא לוודא כי אין בהם שגיאות כתיב וכי הם מנוסחים היטב. קורות חיים עם שגיאת כתיב או ניסוח לא נכון סביר להניח שיעברו לערימת קורות החיים שלא עוברים לשלב המיון הבא, לא משנה כמה ניסיון מקצועי או השכלה מופיעים בהם.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן