מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  סעיפים שכדאי לוותר עליהם בקורות חיים

סעיפים שכדאי לוותר עליהם בקורות חיים

אתם עובדים היום על הכנת קורות החיים שלכם ורוצים שאלה יהיו קורות חיים אפקטיביים במיוחד? אם כך, אתם בהחלט צודקים, כי אין כל טעם לשלוח קורות חיים שלא יכולים לעשות את העבודה. הדבר הראשון שצריך לדעת על כתיבת קורות חיים, זה שהם צריכים לייצג אתכם בצורה טובה, ולכן עליכם לשקול מילה שאתם כותבים בהם. יותר מידי אנשים חושבים שככל שקורות החיים שלהם יהיו ארוכים ועשירים יותר, כך הם יהיו יעילים יותר, אך האמת היא שזה בכלל לא מדויק. יש הרבה דברים שלא כדאי לכם לכתוב בקורות החיים שלכם, ובאופן כללי השאיפה שלכם צריכה להיות כתיבת קורות חיים כמה יותר מדויקים.

רלוונטיות למשרה

ראשית, לא כל קורות החיים שאתם שולחים למשרדים שונים צריכים להיות זהים. כלומר, אם אתם מתמודדים על משרד הדרכה כדאי יהיה שתכתבו על כל הקורסים שבהם לקחתם חלק וכדאי יהיה לפרט על כל הקורסים שבהם כבר הדרכתם בעבר. אך אם אתם מתמודדים במקביל גם על משרה אחרת שקשורה ביכולות טכניות יותר, עדיף שתכינו גם קורות חיים שהם טכניים ומדגישים את היכולות האלה שיש לכם.

וותרו על דברים לא רלוונטיים

לכל אחד מאיתנו יש עבודות שהוא כבר עבד בהם בעבר ולכל אחד מאיתנו יש, בין היתר, גם תכונות שליליות, אך השאלה הנשאלת היא האם קורות החיים זה המקום שבו כדאי לפרט על כל זה. התשובה לכך היא כמובן שלילית, כי למה לכתוב בקורות החיים שלכם במה אתם לא טובים? כמו כן, זה שעבדתם בהרבה עבודות בעבר זה טוב ויפה, אך לא כל העבודות שיצא לכם לעשות בעבר רלוונטיות לגבי העתיד ולגבי המשרה שאתם מנסים לקבל, וחשוב לשמור על רלוונטיות קורות החיים.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן