מאמרים  »  כתיבת קו"ח  »  קורות חיים לדוגמא חייל משוחרר

קורות חיים לדוגמא חייל משוחרר

בשעה טובה, סיימת את שירותך הצבאי. סביר מאד להניח שהליך חיפוש העבודה התחיל כבר, או צפוי להתחיל בקרוב. אלא שהכנת מסמך קורות חיים, שיאפשר לך להתבלט על פני מועמדים אחרים, אינה משימה פשוטה בהכרח. הנה מספר דגשים חשובים שיסייעו לך להכין את קורות החיים האידיאליים, שיגדילו את סיכוייך למצוא עבודה.

הגדירו את הכישורים שלכםעל הקושי שבמציאת עבודה

העובדות מראות כי הביקוש למשרות בקרב חיילים משוחררים גדול בכל קנה מידה. אלא שרבים מהם חוששים מהליך חיפוש מייגע, שיסתיים ללא הצלחה יתרה. זאת, מכיוון שלכאורה הם נמצאים בעמדת נחיתות אל מול מחפשי עבודה אחרים, להם ניסיון תעסוקתי עשיר פי כמה. מכאן, נובע בהכרח כי דגש עיקרי חייב לקבל מסמך קורות חיים מתומצת אך יעיל. איך בדיוק עושים זאת?

אלו הפרטים שצריכים להיכלל במסמך

אז מה צריך לכלול מסמך קורות חיים לחייל משוחרר? ראשית, יהיו אלה, כמובן, פרטי יצירת הקשר הרלוונטיים. שם מלא, מצב משפחתי, מקום מגורים, מין ופרטי התקשורת (טלפון, דואר אלקטרוני) חייבים להיכלל במסמך. ניתן גם לציין נתונים אחרים, דוגמת רישיון הרכב, הזמינות לעבודה וכן הלאה, בעיקר כאשר בכוחם לתרום בהשגת משרה ספציפית. השלב הבא, ואולי המרכזי ביותר, הוא להוציא ממסלול החיים הלא כל כך ארוך של החייל המשוחרר את המיטב. יש לכך מספר היבטים: הראשון הוא ציון כל ההשכלה ו"גוף הידע" שרכש המועמד, בין אם בלימודים בתיכון, בין אם קורסים מקצועיים שעבר (אפילו בצבא) ובין אם התוכנות מקצועיות אלה ואחרות שהתנסה בהן.

האתגר העיקרי הבא הוא להדגיש את הדברים הרלוונטיים מהשירות הצבאי, עם דגש על הכישורים שאפשרו ביצוע של התפקיד הצבאי בהצלחה. קיימת זיקה של ממש בין מקצועות צבאיים לאזרחיים, ומעסיקים רבים מתייחסים בחיוב למועמדים שעסקו בתפקיד משמעותי בצבא. לכך, לצד הפרטים הטכניים של משך השירות, היחידה או התפקיד, רצוי להוסיף שורה או שתיים המפרטת על הכישורים שאפשרו זאת, או שנרכשו דרך השירות הצבאי.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן