מאמרים  »  קריירה  »  .כך תעשו הסבה מקצועית

כך תעשו הסבה מקצועית

אם אתם חשים כי אתם עובדים בתחום שאינו מעניין אתכם, אם אתם חשים כי אתם מגיעים עייפים ושחוקים לעבודה ואם אתם סבורים כי תוכלו להרוויח סכום גדול יותר בתחום אחר אותו אתם מעוניינים ללמוד ולעסוק בו, הגיע הזמן להתחיל לבדוק מהי הדרך הפשוטה ביותר להסבה מקצועית.

הסבה מקצועית

אנשים רבים אינם מרוצים מהקריירה בה בחרו ואילו אחרים מרוצים אך עדיין מעוניינים להשתלב במקצועות המוגדרים כמקצועות העתיד הטכנולוגיים. יש אנשים שמעוניינים להשתלב בתחום תעסוקתי שונה מזה בו הם עוסקים בהווה משום הרצון בשכר חודשי גדול יותר ואילו אחרים מעוניינים לבחור במקצוע שיאפשר להם לעבוד מהבית ולגדל את הילדים או שיאפשר להם לעבוד פחות קשה מהעבודה בה הם עבדו עד יום ההחלטה. כל אלו מעוניינים לעשות הסבה מקצועית. הסבה זו חייבת להתקבל בצורה מושכלת וזאת לאחר שאותו אדם ומשפחתו לקחו בחשבון את כל הקשיים, הסיכונים, ההוצאות הכספיות והשינויים אותם הם יצטרכו לבצע בעקבות ההסבה והעבודה החדשה.

בוחרים את המקצוע

עבודת הכנה מקדימה היא צעד חובה עבור כל אדם שמחליט כי מאס במקצוע הנוכחי שלו ומעוניין לעשות הסבה מקצועית. חשוב מאוד לבדוק האם תחום ההסבה הינו תחום נדרש ותהיה לכם תעסוקה בו בעתיד. לאחר שבודקים מהו הביקוש של אותו תחום, יש להכין תוכנית עבודה מפורטת שתכלול את כל המהלכים הדרושים להסבה. חלק מהתוכנית תהיה:

  1. שמירה על הקיים- להמשיך ולעבוד בעבודה הקיימת.
  2. לימודים- כאן חשוב לבחור בלימודים במתכונת ערב אם מעוניינים לעבוד וללמוד. אם מחליטים לעזוב את העבודה מסלול בוקר הוא בדרך כלל המסלול המרוכז והקצר ביותר של הלימודים.
  3. תעודה והמלצות- יש לוודא כי מקבלים תעודת מקצוע וגיליון ציונים מאותו מקום בו למדתם.
  4. התמחות- חשוב לברר קודם לתחילת הלימודים האם הלימודים כוללים התמחות.
  5. הכנת קורות חיים- המותאמים למשרה בה מעוניינים.
  6. הפצה מהירה וחכמה- יש לפנות אל אתרי הפצת קורות חיים המאפשרים שליחה במקביל של קורות חיים לחברות ומעסיקים רבים. חשוב לוודא כי מדובר על אתר שותאם גם לאנשים שעשו הסבה ואנשים ללא ניסיון בתחום.

למידע וטיפים נוספים בנושאי תעסוקה, רפצת קורות חיים ועוד. בקרו באתר הבא.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן