מאמרים  »  טיפים נוספים  »  למה מעסיקים לא חוזרים אליי?

למה מעסיקים לא חוזרים אליי?

שוק העבודה הוא שוק תחרותי מאוד. לא תמיד קל למצוא עבודה. כל אחד מאתנו יכול להתקשות במציאת עבודה בגלל סיבות שונות ומגוונות ואישיות לו. יש מספר סיבות שבגללם אנשים רבים לא מגיעים לריאיון עבודה או לא מתקבלים לתפקיד אליו התראיינו. סיבות אלו כוללות כתיבת קורות חיים לא נכונה חוסר הכשרה מקצועית, מחסור בתואר אקדמאי, חוסר יחסי אנוש או חוסר התאמה למקום העבודה המסוים אליו הם פנו. כאשר יש הרבה מקרים בהם מעסיקים לא חוזרים אלינו אנחנו צריכים לברר מה הסיבה שזה קורה. ברוב המקרים מעסיקים לא חוזרים למועמדים שעשו עליהם רושם רע.

איך הרושם שאנחנו משאירים משפיע על מעסיקים עם לחזור אלינו או לא?

הרושם שאנחנו משאירים על המעסיקים מושפע מצורת הדיבור והלבוש שלנו. כאשר אנחנו מגיעים לריאיון עבודה בלבוש מרושל ובהופעה כללית מרושלת אנחנו משאירים על המעסיקים רושם רע. גם כאשר אנחנו מדברים במהלך ריאיון העבודה בשפה נמוכה או מבולבלת שנובעת מחוסר ביטחון אנחנו עלולים ליצור לעצמנו תדמית לא מחמיאה. תדמית זאת מורכבת מההתנהגות שלנו ומהאופן בו אנחנו בוחרים להציג את עצמנו במהלך הריאיון. ככל שנהיה אותנטיים יותר במהלך הריאיון כך נהיה נינוחים יותר וניצור רושם טוב יותר על המראיין. כאשר ננסה לזייף את ההתנהגות שלנו "למה שמצפים מאתנו" נכשל.

הרושם והתדמית שאנחנו משאירים אצל המראיינים והמעסיקים הפוטנציאליים הם הדבר שקובע אם הם יחזרו אלינו ואם נתקבל לעבודה או לא. כאשר הרושם שאנחנו משאירים או רע או לא מרשים מספיק סביר להניח שהמעסיקים לא יחזרו אלינו ולא נתקבל לתפקיד אליו התראיינו. כאשר הרושם שהשארנו על המראיינים הוא רושם טוב ומחמיא סביר להניח שהם יחזרו אלינו ונתקבל לתפקיד, במידה כמובן שלא נמצא מישהו מתאים יותר מאתנו לתפקיד.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן