מאמרים  »  קריירה  »  איך תדעו שבחרתם את המקצוע שמתאים לכם?

איך תדעו שבחרתם את המקצוע שמתאים לכם?

אחד מהשלבים הקריטיים והמורכבים ביותר בחייו של אדם זה השלב שבו הוא צריך לבחור מה ללמוד, והאמת היא, שהרבה אנשים מגלים במרוצת השנים שהם טעו. העניין הוא שבדרך כלל אנחנו מקבלים את ההחלטה הזאת אחרי הצבא, כלומר בגיל 22 בערך, אך האם אנחנו באמת מכירים את עצמנו מספיק טוב כדי לדעת איזה מקצוע מתאים לנו? הדבר הראשון שכל אחד מאיתנו צריך להבין, זה שלכל אחד יש הרבה יכולות, כך שאין רק דבר אחד שתוכלו לעשות בחיים. כמו כן, יש כמה שאלות שתוכלו לשאול את עצמכם כדי לראות האם אתם אכן עוסקים במקצוע שמתאים לכם, והן:

האם אתם מרגישים הגשה עצמית?

זה נכון שהמטרה של העבודה היא לפרנס את עצמכם ואת המשפחה שלכם, אך רוב האנשים יעידו על כך שהם רוצים להרגיש גם הגשה עצמית. חשוב שתשאלו את עצמכם האם אתם מרגישים את זה, כי במידה ולא, יכול להיות שזה הזמן להתחיל לחשוב על מקצוע חדש. בנוסף לכך, נסו לבדוק האם אתם עדיין מרגישים התלהבות ועניין כשאתם חושבים על העבודה שלכם, כי אחד מהסממנים שאתם לא במקום הנכון, זה אם אתם תמיד חולמים על עבודה אחרת ואם אתם מרגישים משועממים.

האם העבודה מציבה לכם אתגרים חדשים?

אם אתם מגיעים לעבודה ובכל פעם מחכה לכם אתגר חדש שאתם לא בטוחים איך להתמודד איתו והאם תצליחו, אז כנראה שאתם נמצאים במקום המתאים לכם. עבודה שמאתגרת אתכם מבחינות שונות וגורמת לכם לגדול היא עבודה במקצוע המתאים לכם, ובהחלט לא כדאי לוותר על כך. אפילו אם אתם מגלים שאתם לא במקצוע המתאים לכם אין סיבה להתייאש, כי היום אפשר להחליף מקצוע הרבה יותר בקלות ורק צריך להחליט על כך.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן