מאמרים  »  קריירה  »  כמה דברים שצריך לשאול את עצמכם כדי לדעת אם בחרתם בקריירה הנכונה

כמה דברים שצריך לשאול את עצמכם כדי לדעת אם בחרתם בקריירה הנכונה

כולנו מגיעים לשלב כלשהו בחיים בו אנחנו עוצרים לרגע, מסתכלים אחורה, ושואלים אם עצמנו האם עשינו בחירות נכונות. זה יכול להיות נכון עבור כל תחום – זוגיות, מקום מגורים, השכלה, וכמובן – תחום הקריירה. למעשה, היום כבר לא נהוג להישאר באותו מקום עבודה למשך כל הקריירה, כפי שהיה נהוג אצל ההורים והסבים שלנו. שוק העבודה כיום הוא דינמי הרבה יותר, ואנחנו רואים סביבנו אנשים שעוברים ממקום עבודה אחד לשני. האם גם הגיע זמננו לעבור מקום עבודה? האם אנחנו מרוצים מהקריירה בה בחרנו?

שאלה ראשונה – האם אני מרוויח מספיק כסף

נכון כי זו שאלה קצת מעצבנת, משום שאף פעם אין דבר כזה מספיק כסף, ובמיוחד בישראל, תמיד ניתן למצוא עוד דברים שניתן להוציא עליהם כסף. אבל בסופו של דבר, עליך לשאול את עצמך האם אתה מרוצה מרמת השכר שלך. האם אתה חושב שאתה שווה יותר? האם אנשים אחרים במעמדך ובסוג העבודה שלך מרוויחים יותר?

שאלה שניה – האם אני מרוצה מהעיסוק בו בחרתי

השאלה השניה היא החיבור האישי שלכם לעיסוק בו בחרתם. הניחו את הכסף בצד, ונסו לדמיין שהייתם יכולים לעבוד בכל עבודה שהיא, בלי קשר לרמת השכר הנהוגה בתחום. האם הייתם בוחרים במשהו קרוב לעיסוק הנוכחי שלכם? האם התשובה שלכם רחוקה אלפי שנות אור מהעיסוק הנוכחי שלכם?

שאלה שלישית – מה חסר לי בקריירה הנוכחית

יש הדבר דברים נוספים שיכולים להיות חסרים בקריירה מלבד שביעות הרצון מן המקצוע ורמת ההכנסה. כך למשל, האם חסר לכם יותר זמן עם הילדים והמשפחה? האם חסרה לכם יותר הגשמה עצמית? האם הייתם רוצים לקבל על עצמכם יותר אחריות?


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן