מאמרים  »  חיפוש עבודה  »  בחירת עבודה מועדפת

בחירת עבודה מועדפת

עבור אינספור משוחררים טריים מצה"ל, חלק משמעותי בתקופה שאחרי החזרה לאזרחי הוא מציאת עבודה מועדפת, עקב היתרון הבסיסי שלה: עבודה של כחצי שנה, תמורת קבלת מענק בגובה של 9,370 ש''ח (נכון לינואר 2013). אם אתם שוקלים את האפשרות הזו, אבל לא יודעים אילו משרה מבין אלה המוצעות מתאימה לכם ביותר, הנה מספר דגשים שיוכלו לסייע לכם בכך.

הגדרת הכישורים והרצונות

הנקודה הראשונה שחייבים להדגיש היא שבחירת עבודה מועדפת רחוקה מלהיות החלטה על מקצוע לחיים: המציאות מראה כי מרבית המשוחררים יעסקו בה לתקופה הנדרשת (ולעיתים מעט יותר), ולאחר מכן ימשיכו במסלול החיים שלהם. ועדיין, השאיפה הברורה שלכם צריכה להיות משרה שתאפשר לכם לנצל את הכישורים שלכם, לתרום, ולא פחות חשוב – גם ליהנות.

לכל אחד יש כישורים, אשר ניתן בהחלט להתאים גם למשרת העבודה המועדפת. צעירים המצטיינים ביחסי אנוש ובשירותיות, למשל, יכולים בהחלט לחפש עבודה בתחום המלונאות. משוחררים טריים בעלי ידע טכני עשויים לתרום יותר במשרות במפעלי תעשיה ובתי מלאכה, וכן הלאה.

סוגיית הזמינות

במציאת עבודה מועדפת, המלצה יעילה היא לא לחפש רחוק מדי: אלא אם המדובר הוא בצעירים המעוניינים להשתלב מראש, ולצורך החוויה, בענף המלונאות באילת, לדוגמא, ניתן בהחלט למצוא משרות רבות של עבודה מועדפת גם קרוב לבית, מה שיחסוך זמן יקר על נסיעות מדי יום. חשוב מאד שתבדקו, טרם ההחלטה, כי המשרה אכן עומדת בתנאי העבודה המועדפת של הביטוח הלאומי.

הפן החברתי של העבודה המועדפת

עבור משוחררים טריים רבים, אחד היתרונות של העבודה המועדפת הוא ביכולת שלה לחבר אותם עם צעירים כמותם, אשר יכולים להפוך את העבודה למהנה פי כמה: שיחות על השירות הצבאי מאפיינות לא מעט ממקומות התעסוקה האלה. בכדי להבטיח זאת, ניתן לחפש מראש אחר המשרות המתאימות עם חברים, או אפילו חיילים מאותה יחידה שסיימו את שירותם באותו זמן לערך. כך, חיפוש העבודה, והעיסוק בה, יהפכו לחוויה חברתית של ממש.


לרשימת חברות המלאה לחץ כאן